Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen router lenne képes...

Milyen router lenne képes kihajtani egy DigiNet1000-et?

Figyelt kérdés

Mostanában majd tervezek át állni az 1000-res csomagra, csak nem nagyon tudom milyen router kéne hozzá, neten néztem párat, viszont annyira nem értek hozzájuk.

A lényeg hogy minőségi márka legyen, ne menjen tönkre 1 hónap alatt, és jól kihasználja a netet.

Előre köszi a válaszokat :)


2017. ápr. 2. 19:36
 1/9 anonim ***** válasza:

Bármelyik gigabites router.


Pl.: [link]


Otthoni használatra szerintem nincs szükség ennél jobbra.

2017. ápr. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

(Most lehet hülyeséget mondok)

"450Mbps Vezeték nélküli sebesség"

Ez van odaírva, ha kábellel kötöm össze akkor jobb lesz?

És ugye a garantált sebesség 1000-nél a 200 mbit/s,

min múlik hogy mennyi lesz 200 és 1000 közt?

2017. ápr. 2. 20:18
 3/9 A kérdező kommentje:

Bár most nézem a garantáltat (nem 200)

300 / 50, akkor most.. 50 vagy 300?

(Tényleg nem értek hozzá, valaki írja le kérem részletesen, hogy mi hogy van itt :D)

2017. ápr. 2. 20:23
 4/9 anonim ***** válasza:

Garantált = ha terhelt a szolgáltató és nem tud 1000MBit letöltést nyújtani, akkor is minimum annyi lesz.


300 / 50 = 300 le és 50Mbit feltöltési sebesség.

A linkelt router az vezetékesen tudja az 1000MBit sebességet.



Ez: [link]


tud AC wifit, ha a is tudnak AC wifit, és kevés dolog zavarja a jelet (pl szomszéd wifije, falak..) akkor szinte kitudod vele használni a maximális sebességed wifin is.


Vagy ez is AC-s és olcsóbb picit:

[link]

2017. ápr. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
*ha a többi készülékeid is tudnak AC wifit
2017. ápr. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ :)

Mivel vezetéket fogok használni, jó lesz nekem az 1. belinkelt router is.

Még annyi, hogy a gépembe vagy máshova kell még bármi, hogy kihasználhassam a maximális teljesítményt?

És egy 26k-s router jobb (vezetékesen) teljesítménybelileg mint egy 13k-s mondjuk?

2017. ápr. 2. 21:48
 7/9 anonim ***** válasza:

Mondjuk SSD re torrentezni akkor tán kijön majd a gigabit, a hdd nem bírja. A router tudjon hardware natot talan akkor bírni fogja.


A hdd etc akkor birja ha 1 szalon töltesz le, kb 1.8 gigabitet bír, de amint 2 szál van már nem fogja birni, nemhogy 50-100 szállnak mint a torrent, de alapvetően esélytelen hogy valaki neked 1 gigabittel kuldjon adatokat.

2017. ápr. 3. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A digi eleve olyan modemet ad, ami optikai bemenettel rendelkezik és egybe van építve egy gigabites routerrel. Nekem 500mbit netem van, ráadásul 500mbites powerline segítségével osztom az elektromos hálózaton és 380-400mbit nyom a teszteken, szóval jól működik. Ha gyors netet akarsz és nem mobil készüléket használsz akkor ez a jó megoldás. Ha van UTP a szobákban akkor nem kell powerline.

Wifin keresztül a 60mbit már rohadt jónak számít, főleg ha még falak is vannak az útban.

2017. ápr. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
TP-LINK ARCHER C1200
2017. máj. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!