Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért jobb egy újabb technológ...

Miért jobb egy újabb technológiás 4 magos processzor mint mondjuk egy régebbi 8 magos?

Figyelt kérdés
Olvastam az új intelekről és a ryzen-ről is. Nem értem, hogy miért drágábbak sokkal és miért mondják rájuk, hogy sokkal jobban teljesítenek.

2017. ápr. 3. 12:59
 1/5 Derwer ***** válasza:
100%

Mert fejlettebb a belső architektúrájuk, így több vagy komplexebb számítást tudnak elvégezni, egy órajel alatt.


Egy 4 magos nem feltétlen gyorsabb, mint egy 8 magos abszolút értékben, de relative, egy magra vetíve, mindegyik generáció egyre erősebb.

2017. ápr. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Megértettem. Akkor ez most kb olyan mint autóknál. Egy 50 éves 8 hengeres kevesebb kw-ot tud mint egy mostani nagyobb 4 hengeres.


Még egyet hagy kérdezzek! Miből lehet tudni, hogy ezek az újabb processzorok erősebbek e a jelenlegieknél? Van erre valami mutatószám? Mit kell nézni vásárláskor?

2017. ápr. 3. 14:02
 3/5 3 napos mákos lecsó ***** válasza:

Per pillanat az AMD a legtöbb folyamatban beparkolt az intel alá (teljesítményben), és jóval alatta árban is beállt. Egy laikus felhasználónak felesleges órajeleket, gyórsítótárat magszámot/architektúrát nézni, mert sokkal nagyobb annak az esélye ,hogy hülyeséget mond mintsem hasznos információt.


Van mutatószám? Benchmarkok.

2017. ápr. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Derwer ***** válasza:

Egyrészről az újabb generációk gyakorlatilag mindig erősebbek. Kérdés, hogy mennyivel, lehet csak 3%kal...


Az újabb procik, újabb technológiákat ismer(het)nek, új számítási metodikákat. Ha egy-egy ilyen technológiára szükséged van, akkor bármilyen pontszám semmit se ér...


De amúgy van erre oldal, a cpubenchmarks. Én itt szoktam megnézni és leosztom egy magra, mer többnyire egy magot használnak az alkalmazások.

2017. ápr. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 MGéza ***** válasza:
Mivel egyre csökken a csíkszélesség, így egyre kisebb területen egyre több számításért felelős egységet tudnak elhelyezni(tranzisztorszám). Van egy híres szállóige, miszerint a processzorok a teljesítménye mintegy 18 havonta megduplázódik. Mondjuk ez mára kissé lelassult folyamat, mivel a jelenlegi gyártási technológia kezdi elérni a határait. Gondolj bele: az első pentiumok 250nm-en készültek, a mostaniak Intelek 14nm-en ami azt jelenti, hogy körülbelül 18x lenne nagyobb a processzor egy oldala, ha ezt a procit az akkori gyártási technológiával szeretnénk megcsinálni... Na persze ez így nagyon sarkított példa, hiszen azóta a prociba került a gpu, a memóriavezérlő, a cache, és processzor magból már a gyengékben is kettő van legalább.
2017. ápr. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!