Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A laptopban elromlanak a...

A laptopban elromlanak a HDD-k, miért?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy laptopom (Acer Espire E15), ami nagyjából másfél éve van meg. Utóbbi időben eléggé lelassult, olyan szinten, hogy már használhatatlan volt, gondoltam egy újratelepítés megoldja a problémát, de nem így lett.


HDD Sentinellel megnéztem a merevlemez kondícióját, 20% alatt volt, és fokozatosan ment lefelé..


Kicseréltem a merevlemezt egy 120GB-os Hitachira (100/100 volt amikor cseréltem), azonban ránéztem HDD Sentinellel, és minden nap csökkent ennek is a kondíciója (80%.. másnap már csak 60, így tovább).


Mi okozhatja a problémát?



2017. ápr. 3. 17:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Razkodas? Csak stabil feluleten hasznalod?
2017. ápr. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

egyrészt ezek 2.5-ös hdd-k, másrészt 5400 rpm-esek egy asztai 7200-assal szemben.

5400 rpm-esek az asztali adattároló hdd-k, amiket csak akkor pörgetsz fel ha kell róla valami (pl wd green).


A program neve meg HD sentinel, nem HDD sentinel, mivel Hard Disk-et rövidíti.

2017. ápr. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem szokott rázkódni. Általában 40 fok a hőmérséklete ahogy néztem.
2017. ápr. 3. 17:38
 4/4 anonim válasza:

Szia!

Nekem a merevlemezt a laptopom alaplap hibája tette tönkre.

Szervizbe forrasztották meg elfogadható áron azóta is működik! Egy szóval szerintem vidd szervizbe.

Nem értek hozzá hogy ez hogy lehet de így volt.

2017. ápr. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!