Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyire biztonságos vagy...

Mennyire biztonságos vagy megbízható dolog használt hardvert venni? Ti szoktatok? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Lehet ez csak az én úgymond "bizalmatlanságom", de sosem vettem még használt hardvert. Pl. Hardverapro vagy Vatera Jófogás mennyire megbízható? Tényleg azt kapod, amit árulnak? Csak nem vágnak át... :D Igazából nem lennék ellene, mert találok alig használt videokártyákat bőven bolti ár alatt, garanciásan. Csak pl. hardveraprón nem tölt fel mindenki képet, vagy ha igen, akkor a dobozképet csak, de leírják hogy még 30 hónap ipon garancia, stb.

2017. ápr. 7. 17:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha megbízható eladótól veszel nem javított alkatrészeket, akkor lehet jó üzletet csinálni. 16 éve üzletelek ott, tudom kivel szabad és kivel nem.

Számtech cuccokra jellemző, hogy minél idősebbek, minél többet üzemeltek annál nagyobb valószínűséggel romlanak el, de ez kiszámíthatatlan. Vannak obb és rosszabb szériák, ennek utánalehet nézni...

2017. ápr. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Eddig még nem vertek át használt hardverrel, és én sem vertem át senkit. Az emberek nagy része jóindulatú és jóhiszemű. OK, volt már, hogy használt vinyó meghalt 1 évvel a vásárlás után, meg használt SSD 1 hónappal azután, hogy lejárt a (vásárláskor még élő) gyári gari, de ez sztem belefér, a kockázat benne van az árban. Zsírúj vinyó is halt már meg 1 éven belül, és a főnök elkeverte a garipapírt (céges gépbe ment), így kukáztuk azt is. :)


Egyszer volt, hogy eladtam egy full jó 6600GT-t, kipróbálták meg minden, pár héttel később felhívtak, hogy levették a hűtőt, újrapasztázták, és most nem indul a cucc. Kérdem, nem sarkaztátok le véletlenül a GPU-t? Aszondja, hát már akkor le volt sarkazva, amikor levettük a hűtőt. Mondom, akkor azt vagy ti sarkaztátok le leszedés közben, vagy már úgy volt nálam is (használtan vettem én is), én ugyan nem babráltam a hűtőt, valszeg ezért működött még akkor is, amikor eladtam. Garancia nincs, sarkazásra pláne nincs :)

Szóval nekem ilyen fenntartásaim nincsenek. A piac nagyjából beárazza, mi mennyit ér, kockázattal együtt. Persze van, akinek az átlagnál fontosabb a garipapír által nyújtott biztonság, amely esetben jobb ötlet újat venni, de a használt sem zsákbamacska sztem.

2017. ápr. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hardveraprót ajánlom, és a megbízható, sok pozitívos eladókat - náluk általában a hirdetés szövegével minden rendben szokott lenni, meg a képekkel is. Legkockázatosabb egyébként az alaplap és az adattároló.

Én eddig monitort, procit, VGA-t, RAM-ot egyaránt vettem használtan, egyiket sem bántam meg.

2017. ápr. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hardveraprót ajánlom inkább, vaterát jófogást hagyd.


Nagyon is megéri ott vásárolni. Mostmár nem is nagyon fogok újonnan venni semmit. Ugyanazt kapom használtan is, garanciával akár. Csak a fóliát nem én bontom ki először, na bumm, túlélhető.


Egyébként egyszerű: Ha garis a cucc (rendes papíros, kiskerhez pl.) akkor átnézed, hogy nem-e látszik rajta külső beavatkozás: törés, warranty void if removed matrica sérülése, stb stb. Ha nem akkor kb. nem lehet baj, ha mégis ott a garancia a boltba.


Ha próbagaris a cucc (azaz bolti nincs már rá, de az eladó vállal rá pár napot/hetet stb.) akkor kicsit óvatosabbnak kell lenned. Először is, mindenképp sok pozitívos legyen az eladó. Olyan 50+ már belefér. Illetve ebben az esetben hamar próbáld ki a terméket, mert általában 3 napot szoktak adni.


Illetve a 3. lehetőség, hogy nincs garancia semmilyen formában. Ilyen üzletbe sose menj bele, kivéve ha:

-Tesztelheted a terméket, amennyit csak szeretnéd

-Olyan terméket veszel, aminek nincs "működése". (pl. egérpad, az vagy ép vagy nem, nem lehet buktató)


Nagyokat lehet spórolni, mostani gépembe a processzort, videokártyát, egeret és monitort használtan vettem (vagy bontatlanul, de nem boltból, hanem HA-ról) és így a 350ezer forintos gépem "csak" 250-be került.

2017. ápr. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Harangozó Csaba ***** válasza:
Ahogy az előzőek is írták, lehet használt hardvert venni, főleg azokról az oldalakról ahol van eladói/vevői értékelés ( hardverapro.hu és Vatera ). A Jófogás kicsit lutrisabb, de OK. Mindenesetre az gyanús, ha valaki nem tölt fel képeket vagy stock fotót rak fel, a hardverapro-n is simán 10 képet fel lehet rakni ( igaz még csak egyenként :-(, 2017-ben, halljátok hardverapro.hu ?? ) Műszaki dolgok bármikor tönkremehetnek sajnos, ha van papír, garancia, ha nincs. Ilyen az élet. Azért bizonyos érték, összeg felett meg kell gondolni, hogy a használt vagy az új éri-e meg...
2017. ápr. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anc ***** válasza:
Szerintem sincs baj a használt hardverrel, tényleg az a legfontosabb, hogy megbízható eladótól vásárolj. Ahogy az előző válaszoló, én is a hardverapro.hu-t és a vaterát ajánlom a látható értékelések miatt. :)
2017. ápr. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!