Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Akadozó/lassú egér komolyabb...

Akadozó/lassú egér komolyabb töltésnél. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Vegyünk egy konkrét esetet: a google chromeban megnyitok könyvjelzők közül pl 10 oldalt külön ablakban (tehát egyszerre) és az egér rettentően belassul, illetve akadozva megy.

Mintha óriási lenne az input lag és ez mindaddig van, amíg be nem tölti valamennyire az oldalakat.

Kipróbáltam másik egérrel, másik USB slotban és ugyan úgy.


Ennek mi lehet az oka? Főképp hardveres okai érdekelnének. Tehát legrosszabb eshetőség :D Az illesztőprogramokkal pedig lehet ügyeskedni

Op rendszer: win10 pro

CPU: i7 6700

RAM: HyperXFury 2133Mhz 2x8Gb

Alaplap: MSI b150m MORTAR


Még annyival leszűkíthetem, hogy benchmark teszteknél, játékokban ez a probléma nem áll fent, viszont pl. egy játékot letálcázva nem feltétlen, de van, hogy fennáll. (függ mit)



2017. ápr. 7. 23:04
 1/8 A kérdező kommentje:
fenti példa: 1 ablakban 10 oldal (tehát 10 lap); azért ez a példa, mert ebben az esetben mindig jelentkezik a probléma :/ ami néhány másodpercig tart (net sem éppen a leggyorsabb)
2017. ápr. 7. 23:08
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Win10 a te bajod. Tucatnyi helyen hallani ilyet, nem tudom mit csesztek el benne; de erőműveket is képes belagoltatni. Nálam is előfordul, ha sok mindent akarok egyszerre, de ált megszűnik 1-2mp alatt. Driverek legyenek naprakészek, talán javítják egy nap..

Amúgy ezt csak azért írom, hogy több, mint valószínüleg nem a hardverrel van a gond.

2017. ápr. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

HDD vagy SSD használsz?

HA kikapcsolod a virtuális tárat(16gb ramnál azzal kezdeném), akkor van javulás?

2017. ápr. 8. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%

Én is a merevlemezre tippelek, hasonló gépem van, de van egy böszme lassú merevlemezem is, amikor bármi ír\olvas róla pár másodpercre megáll minden.


#2

Jól sejtem, csak képen láttál w10 et?

2017. ápr. 8. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Winchester új a gépben? Vagy egy régi gépedből raktál át egy széthasznált vinyót? Ez tipikusan winchester probléma. Vagy lehet még videókártya is. Pár hete jártam úgy, hogy vga csere megoldotta az akadásokat. Mivel pont ezt a két komponenst nem írtad le hogy milyenek így nehéz megmondani, hogy melyik lehet nagyobb valószínűséggel hibás. Vagy leírhatnád teljesen a géped összetevőit, mert még a tápegységed is lehet ha valami nem minőségi olcsó szemét van benne vagy csak kevés a Kraft és töltéskor nem képes elegendő áramot adni a rendszernek. Írd le mik vannak a gépben pontosan. Meg azt is hogy mi az amit nem mostanában cseréltél.
2017. ápr. 8. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

videokártya illesztő hiba is lehet, vagy HDD.

Winchester egy puskamárka, külföldön senki nem használja adattárolóra.


Azt se ártana tudni, hogy win10-et hogy raktad fel, fent volt korábbi gépnél és átraktad a gépbe, frissen raktad fel vagy csak frissítettél win7/win8-ról.


Ha tippelnem kéne, akkor nem vettél új merevlemezt.

2017. ápr. 8. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Lehet a HDD-vel lesz a probléma.

WD10EZEX

Videokártya: Gigabyte GTX1070 G1

Táp: XFX550W TS

A win10 pedig tiszta telepítéssel került a HDDre (új HDD)

/win10-et pedig semmi pénzért nem cserélném le pl 7-re.../


#3 azt mindjárt megnézem

2017. ápr. 8. 11:08
 8/8 A kérdező kommentje:

Határozattan van javulás, de egyik fórumon azt olvastam, hogy annyira nem javasolt kikapcsolni sok RAM esetében sem, néha-néha elvileg tud érdekes dolgokat művelni.

#8

win7 mouse lagg esetében is van találat :P

Egyébként nem kell túlozni, tökéletesen működik a gép nélküle. Én 1 nap max 1x nyitok meg egy komolyabb oldalmennyiséget külön-külön ablakokban és azon belül vagy 10-20 oldallal; kb 60-70lap összesen. A probléma már az 1. megnyitáskor (ami a kérdésben szerepel) fennáll néhány másodpercig, míg el nem kezdi betölteni a dolgokat.

Viszont, ha ugyan azokat a könyvjelzőket megnyitom már nincs probléma.

Ezen kívül a win10 nem lassú, gyorsan bootol és minden tökéletes megy rajta. Sokkal jobban bejön, mint az előzőek.

A win10 leváltásáról engem senki sem győz meg. Az pedig tény, hogy ebbe a gépbe a leggyengébb láncszem a HDD és hát illene egy SSD bele...


Le emiatt nem pontoztalak és nem is foglak; hisz saját véleményed a win10-ről.


Inkább csak érdekelt mi okozhatja a dolgot 24 órából ebben a 10-15 másodpercben :D

És főképp a hardveres oldala érdekelt.


Köszönöm mindenki válaszát! :)

2017. ápr. 9. 11:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!