Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » SSD-t néha érzékeli a rendszer...

SSD-t néha érzékeli a rendszer, néha nem, de másik gépben jól működik, mitől lehet? Alaplap hiba?

Figyelt kérdés
Alaplap hiba lehet? De akkor a merevlemezt pedig miért kezeli normálisan?

2017. ápr. 8. 22:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Az egyetlen, ebből a szempontból releváns különbség, hogy az SSD-nek kell a SATA tápcsatlakozóról a narancssárga, 3,3V-os szál is, a vinyónak meg csak az 5V kell. Én az áramellátást vizsgálgatnám, hogy megfelelő, nincs-e kontakthiba stb. És természetesen nem molexről legyen ellátva, átalakítóval, mert ott nem is létezik a 3,3V-os szál.
2017. ápr. 9. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kompatibilitás full jó? Bioszból újabb van? ha igen tedd fel!
2017. ápr. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Operációs rendszer rendszermagjának verziója és driverek frissessége is játszhat szerepet benne .

Nekem Ubuntu 16.04 LTS van, és egy öreg OCZ SSD. Kb 2-3 havonta frissül a rendszermag, egyikkel első gépindításra lekezelte, de más verzióval nem, csak 2.-ik indításra látta az SSD-t (HDD-t folyamatosan látta nekem is).

Szóval ahogyan változnak a rendszermag-verziók folyamatosan hol elsőre felismerte, hol csak másodjára. Állandó a jelenség - hozzászoktam.

2017. ápr. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!