Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A gép játék alatt elektromos...

A gép játék alatt elektromos zajt/zümmögést ad ki mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Alapjáraton a gépnek semmi hangja nincs, max. a ventilátorok. De tegnap beszereltem az új videókártyát (ASUS ROG Strix RTX 480 8GB) és azóta ha játszok zümmög, de akkor se mindig. Pl.: A Witcher 3-nál (de minden játéknál, mindegy mekkora a gépigénye) csak akkor zümmög ha a játékban vagyok, ha előhozom a karaktermenüt megszűnik a zaj. Az Andromeda-nál azt a hibát írja időközönként (és akkor ki is lép) hogy driver hiba vagy fizikailag eltávolította valaki a kártyát (amit nem tettem meg). Feltelepítettem minden drivert és programot amit kért a kártya, de még mindig ezt csinálja. Nem húztam semmit rajta, se programmal se nélküle.


Gép spec.

Alaplap: ASROCK B250 Pro4

Processzor: i5-7500

RAM: HyperX Fury 8GB 2400

Videókártya: ASUS ROG Strix RTX 480 8GB

Táp: FSP Hexa+ 500 W



2017. ápr. 12. 12:24
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Ismét megemlíteném, hogy a hang az természetes jelenség és bármilyen tekercsnél (táp, vga) előfordulhat, nem garanciális probléma mivel önmagában semmiféle hibát nem okozhat.


Még mindig nem tudjuk melyik adja ki a hangot, de valószínűleg lényegtelen is mivel csak egy játék alatt jelentkezik egy ettől független hiba. Ha netes rendelés és 14 napon belül vagy akkor még nyugodtan cseréltetheted, de garancia ilyenre nem vonatkozik sehol sem.

2017. ápr. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Nem egy játéknál jelentkezik, hanem az összesnél.
2017. ápr. 12. 13:11
 13/24 anonim ***** válasza:
De azt írta,hogy játék alatt ki is lépett és kártya eltávolításra hivatkozott a hibaüzenet. Ez viszont gpu hibára utal.
2017. ápr. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

#12 eddig még csak egy játékról volt szó amiből kilépett. Nem a coil whineról beszélünk mivel mint már írtam az teljesen normális és nem garis indok.


Ha jó driver van fent (hivatalos oldalról letöltött, nem több éves, nem lemezről való) és mégis mindig kilép akkor valóban hibás lehet a VGA.

2017. ápr. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
És bocsánat ha kötekedésnek tűnik, csak szerintem a Kérdező leragadt a hallatszódó hangnál és rezgésnél.
2017. ápr. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Persze,a zümmögő hang az a laza tekercselés miatt van ez tiszta sor. De ettől nem lép ki játékból,főleg nem hibaüzenettel. Max idegesítő lehet...
2017. ápr. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
gariztatni a cicergésre nem fognak mivel nem minűsül hibának . Baja meg nem lesz a gépnek .
2017. ápr. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
17.4.1. driver alatt sokan panaszkodnak az ME:Andromeda kilépésre, tehát lehet valóban driver gond is ha csak az lépked ki.
2017. ápr. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

A jelenség nálam is jelentkezett, mikor a vga terhelés alatt volt, és magas fps-számokat produkált. Mivel a monitorom 60hz-es, így beállítottam az fps-t fix 60-ra.

Így a jelenség megszűnt. Rx 470 kártyáról van szó.

2017. ápr. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Írtam a boltnak, ők ezt linkelték nekem: [link]

Szóval nem garanciás dolog. Köszönöm a segítségeteket :)

Már csak egyetlen rejtélyem van, hogy az Overwatch alatt ugyan ez megy, csak ott egyszer csak átvált egyszínűvé a monitor és nem válaszol semmire a gép, resettel lehet újraindítani max.

2017. ápr. 12. 17:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!