Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mitől lassulhatott be így az...

Mitől lassulhatott be így az SSD-m?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem sűrűn teszek fel ide kérdést, de ezért most úgy éreztem, megéri.

Van 2 SSD-m, egy Kingston SSDNow V300 120GB, mint rendszermeghajtó és egy Kingston HyperX 3K 120GB, amin a játékokat tárolom. Az elmúlt héten kezdődött, hogy a böngészőben minden weboldal iszonyat lassan töltött be, azt hittem, hogy az internettel van valami, de laptopon minden jó volt. Tesztelgettem egy kicsit és feltűnt, hogy a rendszer SSD-je valamiért nagyon lassan ír és olvas (a maximális 450MB/s környékén lévő helyett 10-20MB/s, lassabb, mint a HDD-m...)

Újraindítás után sem volt tökéletes, de ha teljesen leállítottam, és úgy indítottam el a gépet, jó volt. Aztán pár óra után megint belassult. (Tesztként egy nagyobb fájlt átmásoltam egyik SSD-ről a másikra, ott láttam a sebesség csökkenést)

Már 30TB fölött van az írt adatmennyiség rajta és ha jól tudom, 64TB környékén lehet az élettartama. Lehetséges, hogy kezd bedögleni és azért ilyen lassú? Garancia van még rá, cserélik, ha esetleg visszaviszem?



2017. ápr. 13. 20:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem még nem döglik be, a felénél van a várhatónak.

Mennyire van tele, és mennyi az üresjárat?

Az SSD-knek a szemétgyűjtési műveletekhez sok szabadidő kell, és sok hely, és ha nem jut neki idő, akkor használat közben kell futtatnia, ami ekkora, vagy nagyobb lassulást is okozhat. Minél kevesebb % szabad hely van rajta, annál gyakrabban és többet kell szemetet gyűjtenie.

2017. ápr. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
25.2GB szabad most a 111GB-ból, ez 23%. De az a furcsa, hogyha leállítom és elindítom a gépet, akkor jó egy darabig, újraindításnál meg nem.
2017. ápr. 13. 22:06
 3/6 anonim ***** válasza:
Tápoddal minden oké?
2017. ápr. 14. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A merevlemez teljesítmény egyik pillanatról a másikra esik vissza?

A háttérben nem fut valami vizsgálat? Vírusírtó? Ütemezett frissítés?

Próbáld ki azt, hogy kikapcsolod a netet és úgy teszteled!!!

2017. ápr. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem merevlemez, hanem SSD

Tápot nem tudom, tudnám valahogy tesztelni?

2017. ápr. 14. 13:06
 6/6 A kérdező kommentje:

Játékok alatt nem érezni semmit, mármint ha a táppal lenne gond, valószínűleg a videokártyával is gondok lennének, nem?

Gigabyte GTX 960 G1 Gaming-em van és egy 500W-os Cooler Master Elite Power tápegység

2017. ápr. 14. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!