Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen számítógépet vegyek?...

Milyen számítógépet vegyek? Mire kell figyelnem?

Figyelt kérdés
Most akarom elkezdeni grafikusi pályámat, lassan indul tanfolyam. Milyen gép kell hogy minden szépen fusson rajta? mi mire szolgál? stb

2017. ápr. 20. 17:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát, ha kéréses, hogy mi mire szolgál, akkor nagyon az elején lehetsz.


Egy jó processzor, erős vieókártya és minél nagyobb mennyiségű RAM minig jól jön.


Mennyid lenne rá?

2017. ápr. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen nagyon az elején vagyok, úgymond pályakezdő vagyok.

Jelenleg 80 körül van rá mert a tanfolyamra is kell, de közben melózom szóval lesz még. Mennyiből jönne ki egy normális gép.

A gép ismeretem elég alap még annyit tudok hogy a processzor az az agy ami végzi a számításokat hogy az adatai pontosan mik abban kérnék egy kis tájékoztatást.

A videokártya adja a képet itt sem tiszták az adatok.

A ram pedig a pillanatnyi feladatoknak adja a helyet, ugye?

2017. ápr. 20. 18:01
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát ez a "processzor az agy" nekem nem nagyon tetszik, mivel például tárhely (HDD/SSD) nélkül semmit sem ér maga a processzor.


A processzor végzi a számításokat, vezérel mindent gyakorlatilag.


A vidókártyában is van egy processzor, ő a grafikai megjelenítésért felelős. Ő szintén számol, amiket te a képernyőn képekben kapsz meg, folyamatosan látod, ez az "FPS". Frame per secon, azaz kép per másodperc. Ebből 24 már összefüggő akadásmentes kép (filmek 24 fpsel készülnek).


A RAM az a hely ahova minden adat betöltődik, ha dolgozol, nem mentesz, és elmegy az áram, akkor elveszik, ugyanis a RAM minden kikapcsolásnál kiürül.

2017. ápr. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

kérdés pontosan mit akarsz grafikusi pálya alatt csinálni, mert pl képmanipulációhoz elég egy ssd meg egy kisebb proci IGP-vel dupla rammal.

Ha videó módosításokat akarsz, renderelni, stb, akkor már kell az erős proci meg egy valamire való videokártya is.

2017. ápr. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!