Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudom megtartani az...

MZ 125 kérdése:

Hogyan tudom megtartani az alap rezoluciot?

Figyelt kérdés
1920x1080 felbontasu lg monitorom van, es ezen a windows 7,8,8.1,10 nagyon apron jelenik meg, mas is: browser, jatek, programablak a monitor kozepen. Ha felemelem a windows-t 150%-ra (a megjelenest), akkor lattszik jol minden, de a rezolucio automatikusan leesik 1280x768 ra. Hogyan tudom a kerdesemst megoldani. Valami program segitsegevel, mas beallitas?

2017. ápr. 21. 07:21
 1/4 CspCsj ***** válasza:

Kiírja valahol ezt a 1280x768-as felbontást, vagy csak kb. ekkorának néz ki?


Tehát egyszerűen csak minden nagyon kicsi a képernyőn, - és nagyítani kell hogy lásd, - szerintem ilyenkor csak nagyobb képátlójú monitorral oldható meg a probléma.

Így nagyobb felbontás mellett nagyobbak lesznek a betűk is.

2017. ápr. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

150% allitassal (amikor jol lattszik minden) tobb rezolucio viszgalo site, azt irja hogy 1280x750 a felbontasom. Ha vissza allitom a windows-t 100%-ra, akkor ugyanezek a site-ek azt irjak ki, hogy 1920x1080 a felbontasom, de igy nem latok majdnem semmit.

20 colos monitoromat eladtam, 24 colost vettem, de ugyanaz a problema.

Gtx 750 ti videokartyam van, ennek az allitasa sem segit semmit.

2017. ápr. 21. 12:53
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szóval csak annyinak látod.

Nincs ezzel gond, nyilván, ha mindent másfélszeresére nagyítasz, akkor a felbontás érzete a kétharmadára esik vissza. Ne ilyen csodaprogramokkal nézd meg a felbontást, hanem a windowson. Ott hidd el, 1920x1080 lesz, mert tényleg annyi is.

Ha nem akarsz skálázással játszani, akkor a megoldás, hogy veszel egy másfélszer ekkora monitort.

2017. ápr. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hm...lehet hogy igy van, es a site-ek nem meggyozoek... de megis...

Ami igaz, a windows is es a videokartya is azt irja ki 1920x1080 native, current. Tehat ugy hasznalom.

Trukkos a helyzet de ez van.

1.5 meteres kepernyore, nem tellik.

Ment a zold kez.

2017. ápr. 21. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!