Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lenne értelme egy GTX 1070-et...

Lenne értelme egy GTX 1070-et ebbe a konkrét konfigba rakni, vagy nem lenne kifizetődő?

Figyelt kérdés

[link]


Itt látható a teljes konfig. A jelenlegi kártyával alapvetően nem igazán vagyok megelégedve, egy csomó játékot nem futtat elfogadható szinten és a 1070 bőven elég lenne teljesítményben majdnem minden ma kapható játékhoz 1080p-ben.


Annyira nem is drága, a jelenlegi kártyát ha el tudom passzolni valamennyiért, akkor bőven kifizetődő lenne a csere, a teljesítménykülönbség megéri. Viszont, a probléma a következő:


-A CPU csere nemcsak anyagilag lenne húzós, de mivel a Z97-es alaplap nem támogatja az újat architektúrákat, ezért azt is cserélni kéne, meg akkor már új RAM is kéne bele, az meg egy elég tetemesebb összeg.

Szóval ez a jelenlegi i5 elég lenne vajon ahhoz, hogy a játékok kihasználják a 1070 nyújtotta teljesítménynövekedést? Sokat gondolkodtam a dolgon, sok fórumon néztem utána, a legtöbben azt mondják, hogy a nagyon CPU intenzív játékokat leszámítva (pl. Arma 3) nem kéne, hogy különösebb gond legyen, de én valahogy nem vagyok meggyőződve, hogy nem lenne számottevő bottleneck.


-Valahol azt írták, hogy a 1070-hez 2 db Pcie 3.0-ás csatlakozó kell, az alaplapon meg csak egy van. Ez tényleg így van?


-A táp egy 550W-os FSP Raider, ez elég lenne az új VGA-hoz, vagy időszerű a csere?



2017. ápr. 21. 12:30
 1/9 3 napos mákos lecsó ***** válasza:

Nem kell procit cserélni, nem kell tápot cserélni, húzni se kell, a vga nem 2 pcie-t használ csak akkora a hűtője ,hogy 2 pcie-nyi helyet foglal el.


Hajrá ;)

2017. ápr. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Viszonyítás képpen, nekem i5 4690k mellett van gtx 1080 és vígan elél.

Jelenleg a programok még a 2.-3. generációs intel procikkal is mennek (pl i5 3570 szépen futtatja a játékokat).


Ebből kifolyólag nem kell feltétlenül cserélned, a Z-s lap miatt meg ha egyszer kevésnek érzed a 4590-et elég csak egy 4690k-t belecsapni, meghúzod az órajelét ha kell és kész is vagy.


A gtx 1070-nek EGY pci-e 16x sínje van, egyéb iránt pci-e 1.0-ába is dughatnád csak nem futna annyival.


FSP raider elég áramot ad le, de nem épp a legkorszerűbb, ha tudod, ajánlott cserélni (mondjuk úgy a megbízhatósági skála alján azért eléldegél, ha nem tuningolsz).

2017. ápr. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A videokártya meg jó eséllyel 2 slotnyi helyet foglal el a hűtés miatt, de csak 1 pci-e slot kell neki.
2017. ápr. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én csak azt nem értem, hogy minek az enterprise verzió? :)
2017. ápr. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A Raider-el csak egy baj van mégpedig hogy +12V-os ágon elég instabil szóval OC-ra alkalmatlan minden formában.Ha Ha a 2K a cél akkor simán mehet a 1070, a CPU is elég hozzá.A táp ha meg már megvan ne cseréld, a 1070-nek nem olyan nagy a fogyasztása.
2017. ápr. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat!


@2: Az FSP raidert alapvetően cserélni akarom, OC-t egyáltalán nem tervezek, csak a VGA csere az elsődleges, mert egy csomó játék itt várja az asztalon, hogy futtassam, csak éppen a mostani kari már erősen küzd velük.


@4: :D Én se, de céges licensz, úgyhogy nem az én pénzemből volt és így is ingyenes.


@5: Én ugyan nem tervezek OC-zni, és a táp már alapból megvan, most is ezt használom, viszont ha jól tudom a legtöbb 1070 gyárilag OC-zett, ez nem okozna problémát, instabilitást?

2017. ápr. 21. 20:23
 7/9 anonim ***** válasza:
A gyári OC nem okoz instabilitást.
2017. ápr. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszi!
2017. ápr. 21. 20:59
 9/9 anonim ***** válasza:

alap OC nem számít, mert te is el tudod érni fél perc alatt MSI afterburnerben vagy egyéb programokkal, a táp azt bírja.


Ha jelenleg nincs tervben OC külön procira meg videokártyára, akkor elég a raider, viszont ha másiakt akarsz venni lehet érdemes már tuningra gondolni (pl később csere tuning procira és akkor nem kell megint új tápot venni hozzá).

2017. ápr. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!