Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A Geforce vagy az AMD videokár...

A Geforce vagy az AMD videokártya jobb választás hosszútávon?

Figyelt kérdés
És miért?
2017. ápr. 21. 20:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Erre a kérdésre nem lehet válaszolni. Mintha azt tennéd fel, hogy baromfi párizsi vagy sertés párizsi.


Összetett kérdés, sok tényező és körülmény közrejátszik. Felhasználási kör, pénz, processzor, játék amivel játszol, stb.

2017. ápr. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
37%
A videó kártya és a hosszú idő eleve nem jobb egy mondatba. Talán a 'Geforce' tovább birja pár hónappal félévvel, de ha teheted inkább AMD-t vegyél mert az jelentősebb olcsóbb.
2017. ápr. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez sosem úgy ment, hogy az egyik jó a másik meg szar, nem értem miért márka alapján akarnak vásárolni néhányan. Van X mennyiségű pénzed, megnézed hogy melyik gyártó mit ad érte - vagy azt mondod, hogy neked konkrétan Y mennyiségű teljesítményre van szükséged, amelyik olcsóbban nyújtja ezt az lesz a jobb választás.
2017. ápr. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Hursán Dani válasza:
37%
Hosszú távra mindenképpen Nvidia.Az AMD olcsóbb videókártyákat ad,de kevés teljesítménnyel.Most például ide veszem a Forza Horizon 3-at.A Forza Horizon 3 egy GTX 1060-as videókártyával full grafikán 60fps van,míg egy Radeon RX 480-as videókártyával full grafikán volt 40fps.Most ugye kijött az új RX 500-as széria amely ugyan arra az architectúrára épült,ami csak 8fps-el lett erősebb.Bárhogy is nézzül,a Nvidia hosszú távra ajánlott,míg a AMD rövid távra ajánlott.Az AMD még a GTX 1060-as teljesítményt is nehezen érte el.Ha egy GTX 1080-al hasonlítanád össze,akkor a Nvidia meg enné reggelire a AMD-t
2017. ápr. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
40%

Lényegében mind 1 mivel mind a 2 gyártó más kategóriában jeleskedik.

Ilyen meg nincs hogy az egyik gyártó hosszabb a másik meg rövid távra ajánlott, egy RX470 azért tovább fogja tartani a 60 FPS-t az AAA-s címeknél mint egy 1050 Ti, ez fordítva is így van ha egy 1070-t és egy RX480-al hasonlítunk össze.

Amúgy ez megint arra volt jó hogy a fanatikusok összeugrasd, itt az oldalon meg vannak dögivel.

2017. ápr. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az RX 480 és a GTX 1060 között nem tudok dönteni. Néztem teszteket, de nincs jelentős különbség. Egyik játéknál egyik teljesít jobban, más játéknál a másik. Ezért kérdeztem, hogy melyik gyártónak időtállóbbak a kártyái.
2017. ápr. 21. 22:00
 7/11 anonim ***** válasza:
Hosszútávon mindenképpen AMD. Nvidia szokása, hogy bevág mindent a legacyba egyből, amint kijön valami új. A GTX970 volt ellenfele, az R9 390 is már rég elhúzott mellette, azóta már >20% különbség is van köztük.
2017. ápr. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Hosszú távra mindenképpen Nvidia."

.

.

.

"Hosszútávon mindenképpen AMD."


No most akkor melyiket? :))) Welcome to the club.

2017. ápr. 22. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Azt olvastam máshol is, hogy az AMD jobban figyel a driver fejlesztésre. Ellenben a legtöbb készen kapható gamer gépben Geforce kártya van, a TheVR srácok is azt használnak. Úgy vettem észre a Geforce népszerűbb gamer körökben.


Igazából nem teljesen erre az eredményre számítottam. Kb fele-fele arányban javasoljátok a két gyártót. Arra számítottam, hogy az egyik oldal "hívei" jelentősen többen lesznek, valamilyen oknál fogva.

2017. ápr. 22. 08:44
 10/11 anonim ***** válasza:

Az AMD jellemzően többet foglalkozik a régi kártyákkal driveresen, de nem olyan baromira nagy a jelentősége ennek mint ahogy sokan előadják, 3 év múlva már hurka lesz mindegyik kártya akármit csinálnak vele driverszinten. Kétségtelenül segít, de ahova most kevés a kártya ott plusz tíz százalék teljesítmény nem sokat számítana(több pedig nem jellemző hosszú távon).


TheVR célközönsége elsősorban a tizenévesek, semmiképp sem lehet őket komoly vásárlási tanácsadónak tekinteni - főleg hogy azt a túlárazott fost amit összeraktak pofátlanul képesek VR readyként reklámozni, holott közelében nincs az elvárható teljesítménynek komoly kompromisszumok nélkül(2x1080p @90FPS, hol képes erre egy 1060? 5+ éves játékokban esetleg, jóindulattal).

2017. ápr. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!