Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen problémát okozhat, ha...

Milyen problémát okozhat, ha két eltérő órajelű 2GB-os memóriakártya van a gépemben? Vagy inkább legyen egy 4 GB-os benne? (Eddig egy db 2 GB-os volt. )

Figyelt kérdés
Toshiba Satellite A660-1EE típusú laptopról van szó. Nem tudom, hogy ennek az alaplapja tud-e különböző órajelű memóriakártyákat optimálisan kezelni. Mi van, ha eltérnek az órajelek? Amúgy mindkét memória Samsung, és természetesen DDR3-as.

2017. ápr. 21. 20:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Problémát nem okozz HA: BIOS automatikusra van állitva.

De a nagyobb órajelű át fog állni a kisebb órajélű órajelére. Szóval pl: ha lenne ilyesmi akkor az lenne ha: az egyik futna teszem azt 1 egységgel a másik kettővel, akkor a kettes ram alany át áll 1re és 1en futnak (Ez egy elég 'durva' példa, de igy biztos megértetted)

2017. ápr. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, így megértem. :)

Azt ugye jól tudom, hogy tök felesleges a 32 bites Win10-be 6GB-ot tenni, csak 4-et tud kezelni, akkor inkább maradjon a 2+2 2+4 helyett?

2017. ápr. 21. 20:50
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha van rá lehetőséged, akkor a 2+4 a jó, 64 bites windows-al, az látni fogja az összeset. A 32-es windows a 4gb-ból kb. 3,5-öt lát

A több memória mindig jobb.

2017. ápr. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sajna nincs 64 bites Winem, és Officeom. :(
2017. ápr. 22. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!