Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Igaz hogy a videokártyánál...

Igaz hogy a videokártyánál csak a RAM számít?

Figyelt kérdés

Videokártyát szeretnék venni, és nem értek a témához. Haverjaim azt mondják értenek, és hogy minél több legyen benne a RAM. Mondtam hogy full hd-ra kell. Én kinéztem az 1060 3,illetve 6 GB-os verzióját. Ezek szimpatikusnak tűntek. Ők azt mondták (pénzesek) hogy 1070 kell, mert az a 6 GB RAM kevés. A véleményeteket szeretném kikérni, illetve segítséget.

Illetve azt mondták, hogy az AMD szar. Ez igaz, miért mondják ezt?



2017. ápr. 22. 10:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hülyék mint a s*gg, ne higyj nekik. Valószínűleg a pénzük miatt nem bírnak gondolkodni, vagy nem is akarnak. Videókártyában VRAM van, és az önmagában nem jelent semmit.


Számít a VRAM, de kell hozzá más is, hogy egyáltalán ki lehessen használni azt. Mennyi a kereted videókártyára? A 6 gigás 1060-as jobban megérheti, mivel vannak játékok amik már többet esznek 3-nál, és az 1060 ki is tudja használni azt. 6 GB Ram nem kevés. 1070 az egy gyorsabb kártya, de drágább is.

2017. ápr. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ebben az ársávban pont jobban megéri az AMD.
2017. ápr. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%

Ha már ennyi pénzt elköltesz, akkor mindenképp szánd rá az időt is, hogy utánanézz a dolgoknak, elolvass teszteket, mások tapasztalatait. Én sem vagyok szaki, de egy tanácsot azért tudok adni:


Soha ne adj olyan ember véleményére, aki ezzel jön "az AMD szar" vagy "az Nvidia szar". Ez biztos jele annak, amikor valaki abszolút nem ért a témához, de mivel neki az egyik van, ezért a másik szar, hiszen ő nyilván menő arc és ért hozzá. Ezek a haverjaid műmájer divatmajmok. Szaki soha az életben nem mondana ilyet. Mindkét márka kiváló kártyákkal rendelkezik, a te preferenciáidtól függ, hogy neked melyiket érdemes választani.

2017. ápr. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Na jó, ahogy most elnézem, RX 580 8GB/GTX 1060 6GB fronton viszonylag kiegyenlített az ármezőny.

Azonban a 3 gigás 1060 helyett (hacsak nem találsz nagyon olcsót) én a 4 gigás RX 480/570-et választanám.

2017. ápr. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

1. a videokártyában vram van, nem ram, ez manapság a gddr5x, rá van forrasztva a kártyára.


2. a vram az utolsó adatok közt van, vagy elég, vagy nem. Az ilyen megnyilvánulásokból látszik hogy hülyék hozzá. Fontosabb a kártyán lévő processzor (GPU, annak a felépítése, kihasználhatósága, melegedése), a shadow mapping unitopk száma, a renderelők száma, a cuda magok (nvidia)/stream processzorok (amd), utána jön a támogatás/driverek (mert semmit nem ér a combos kártya ha egy kalap s*ar hozzá a driver és semmi nem tud futni rendesen), a videokártya memória elérése, a kommunikáció a processzorral (memória sávszél), a hűtés, végül memória sebessége és a vram mennyisége.


1060 6gb-os a 2K játékokra elég, lehet hogy nem minden max grafon fog menni fix 60 fps-sel, de bírja. 1070 inkább arra jó ha 2-3 év múlva is fullHD-n maradsz és ultrán akarsz játszani.


https://www.youtube.com/watch?v=u0Ct99uabgI

fullHD


https://www.youtube.com/watch?v=u0Ct99uabgI &t=3m14s

2K


Én személy szerint nem javaslom a 3GB-os gtx 1060-at, mert túl erős a kártya és 1-2 éven belül már olyan játékok lesznek amik jó eséllyel megtöltik majd a vramot, aztán az fps szépen repülni fog le 15-20 secenként 1-2re, hacsak nem rántod le a grafikát (amit egyébként meg bírna, ha több vram lenne benne).


AMD meg nem rossz, RX 480 jobb DX12-ben, Vulcanban, dx 11-nél meg hol ez hol az a jobb 1060hoz képest, szóval fingjuk nincs miről beszélnek. Nem is kell foglalkozni az ilyen hozzá nem értő kóklerekkel.

2017. ápr. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a segítséget!
2017. ápr. 22. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!