Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit tehetnék a szektorhibás...

Mit tehetnék a szektorhibás (gyenge szektorokkal rendelkező) 1 TB-os ADATA külső HDD-mmel, hogy továbbra is használhassam filmek lejátszására a TV-n?

Figyelt kérdés
Tegnap nem játszott le egy filmet a TV a külső HDD-ről, amin eléggé ki is akadtam, mert ilyenre a több mint 3 éves használat alatt még nem volt példa... Ma megnéztem, próbáltam a filmet visszamásolni a számítógép HDD-jére, és nem tudta... Megnéztem HD Sentinel-lel a külső HDD-t, és kiírta, hogy gyenge szektorok vannak rajta, ahogy próbálgattam róla és rá másolni, egyre többet kijelzett, kondíció olyan 51%-os... Az a legnagyobb bajom, hogy mostantól nem tudom, hogy le fogja e rendesen játszani azokat a filmeket, amiket felmásolok rá vagy sem... Többször próbáltam az említett filmet visszamásolni a külső HDD-re, ennek ellenére csak azért sem ment a visszamásolás... Mit tehetnék, hogy ne írjon a külső HDD a hibás szektorokra, hogy ha egy filmet felmásolok, azt a TV biztosan lejátssza a HDD-ről? Vagy már dobhatom ki is a HDD-t és újat kell vennem? :-S

2017. ápr. 27. 15:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Kuka! Ha egy vinyó elkezd hibás/gyenge szektorokat produkálni, akkor annak ott a vége.

Ritka, de előfordul, hogy lesz 1-3 hibás szektor, de még megy akár 1-2 évig is. Nekem van egy ilyen 320GB-os WD vinyóm, az van rákötve a Pi3-re, de nyilván nem fog hiányozni ha végleg elélvez. Eddig még bírja. :)

2017. ápr. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Minél gyorsabban szedd le róla az adatot, amíg még működik!!! Sajnos ha elindul a kondició romlás, akkor nem sokára vége lesz mint a botnak.

Itt az ideje lecserélni!!!

2017. ápr. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem... Hát ez nem túl jó hír... :-S És a következő HDD-vel is kb. csak 3 évre számolhatok? Mert azért ez elég kevés élettartam szerintem... :-S Így nem is biztos, hogy megéri azon tárolni a filmeket... Amúgy nincs rajta semmi nélkülözhetetlen adat, "csak" filmek, amik elvileg mind pótolhatók még, amik kellenek...
2017. ápr. 27. 18:10
 4/7 anonim ***** válasza:

Én láttam vinyót meghalni 2 perc után, de olyat is ami 8 év után is megy. Általában azért normál használat mellett 3-5 évig simán elmennek.


Személy szerint nem szeretem ezeket a kifejezetten külső vinyókat. Annó vettem egy sima USB2.0-ás keretet és abba cserélgetem a notebook vinyókat. (igen, kéne már egy USB3-as keret) Ez lehet szakmai ártalom, de én jobban szeretem így.

2017. ápr. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hát én tévézéshez csak külső vinyót tudok használni, ugyanis nem SMART a TV-m, hogy össze tudjam kötni a számítógéppel...

Az előző számítógépem (belső) vinyója még 9 évet is kibírt, és ki tudja még meddig ment volna, csak aztán lecseréltem az egész gépet...

Normál használat alatt mit értesz? Ha filmnézéshez használom, az normál használatot jelent? Értem ez alatt hogy naponta átlagosan kb. 1-2x kapcsolom be és ki, 3 órát használom, és hetente átlagosan 1x másolok fel rá filmet...

2017. ápr. 27. 18:39
 6/7 anonim ***** válasza:

Egy szóval sem mondtam, hogy összekötni. Azt mondtam, hogy a kész megoldásokat nem szeretem, én magam szeretem össze rakni ezeket.


Az teljesen átlagos felhasználás.

2017. ápr. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
No azóta három filmet is gond nélkül lejátszott a külső HDD (az egyik közülük 25 gigás volt), szóval azt hiszem még nem fogom kukázni... Ja és legutóbb 91%-os kondíciót írt ki rá a HD Sentinel... Ha ne adj Isten később megint nem játszana le egy filmet, szerintetek milyen ötlet lenne egy "CHKDSK /F"-et futtatni rajta? Ez elvileg kijavítja a szektorhibákat, vagy legalábbis beazonosítja, hogy később arra a területre már nem írjon a HDD... Lehet, hogy mégsem kell akkor új külső HDD-t vennem?
2017. ápr. 29. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!