Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy rossz (nak titulált)...

Egy rossz (nak titulált) tápegység tényleg mindig rossz?

Figyelt kérdés

Heló!

Egy nBase 600 Wattos tápegységem van. Sokak szerint ez a tápegység kukába való széria, mert nem megbízható. Nyilván ettől még nem vagyok előrébb, mert a gép előtt bárki írhatja azt, hogy sz@ar táp, miközben neki még nem is volt olyanja, de már szétpukkant nála...


Csak saját tapasztalatból indulnék ki: 10 évig szolgált egy gépemben egy Mercury 400 W tápegység. A végére azért lett leselejtezve, mert magas, sípoló hangot adott ki magából, viszont itt a végén, 10 év szolgálat után is 12,5V-os feszültséget adott le a 12 voltos ágon, ami még határon belül van. Ugyanez a többi ágnál is.


Új gépet vettünk azóta, amibe egy nBase 600 Wattos tápegység került. Jelenleg 1,5 éve dolgozik a gépben, a feszültségi értékek 1-2%-on belül mozognak.


Amit azonban tényleg elhiszek, hogy egy 7000 Ft-os táp nem lehet 600 wattos.


Én ezt az értéket el is felejtettem, megbeszéltem a táppal, hogy max. 300 wattot fog tudni leadni.


A gépem jelenlegi maximális fogyasztása 195 watt. Napi 6-8 órát van használva, ebből 5-6 óra a játék.


Kérdés: ha egy táp ekkora igénybevételnek van kitéve, akkor is szar az a tápegység?


2017. ápr. 27. 17:46
 1/6 Bandi1214 ***** válasza:
Ha valami hiba lesz akkor lehet az egész gépet kukába dobni mivel a tápegységben nincs elég védelem. De ha nem tervezel nagyobb gépbővítést akkor ezt a tápot még használhatod.
2017. ápr. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Pontosan, a védelem elég hiányos.Hallani olyan Mercury tápról ami simán kihúz 10 évet(ismerősnek is nem rég adta fel a harcot).De attól még nem lesz jó tápegység.


Másrészt ha már van valakinek 100-120K-ja egy PC-re az ne spóroljon a tápon, az alatt meg már a Brand PC-k érik meg de azokban is Delta vagy FSP beles egyedi tápok vannak.

2017. ápr. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
mindenkinek lehet szerencséje. ismerősömnek egy 500w-os nbase szutyok 1 hónap alatt meghalt egy dual core-os beépített vga-s 100w-ot is alig evő gépben
2017. ápr. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az baromság, hogy nem tudja leadni a 600 wattot, dehogynem, simán leadja az. Minden táp leadja a ráírt értéket, csak kérdés, hogy hogyan. 12 volton akkor már simán adhat 15-t is és majd nem tudod, mitől hullik a winchester. Van egy áramingadozás a házban, a gép meg kuka és nem érted, miért.
2017. ápr. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az olcsó tápokkal az a gond, hogy...

1. Nem tudod, mikor megy tönkre. Persze működhet 10 évig, de az ritka.

2. Ha tökre megy, elég nagy eséllyel viszi magával az egész gépet. Egy jó táp ha meg is hal, egyedül teszi.

3. Hosszú távon az alkatrészeknek árthat. Ugyanis jellemzően az olcsó tápk feszültsége nem stabil. Ebből lesznek a púpos kondik és hasonlók.

2017. ápr. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Üdv! Nekem épp ma ment tönkre fél év használat után. Egy nagy pukkanás,és egy nagy villanás hátul. Holnap megy szerelőhöz. :/
2017. júl. 25. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!