Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Zárlatot okoztam a számítógépe...

Zárlatot okoztam a számítógépemben és most nem kapcsol be. Mi hibásodhatott meg?

Figyelt kérdés

A gép adatai:

Asus M5A78L-M/USB3

AMD FX 6300

Táp: Chieftec 500w A 50 series (pontos típust sajnos nem tudok)

Stb...

A lényeg, hogy az egyik molex csatlakozó + és - pinét véletlenül összeértettem, szikrázott, a gép leállt. Újra be tudtam kapcsolni, működött, de tovább próbálkoztam azzal amivel nem kellett volna és megint összeért a + és a -. Viszont ezután már a gép nem kapcsolt be. Nem pörögnek fel a ventilátorok, se a merevlemezek, se a power led nem világít. Egyedüli életjel az alaplapon belül a kis világító zöld led, de semmi más.

Melyik alkatrész hibásodhatott meg?

A tápegység vagy az alaplap esetleg valami más is?


2017. ápr. 29. 00:57
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Chieftec A-80 Series 500W 50080PB CTG-500-80P


Ez a tápegységem típusa. Okoztam régebben is véletlenül pár alkalommal zárlatot, de eddig nem volt ilyen probléma utána, hogy nem kapcsolt be a gép.

2017. ápr. 29. 01:15
 2/11 anonim ***** válasza:

Áramtalanítás és utána próbálgatás megvolt?

Amúgy mit akartál csinálni, hogy rövidre zártad a tápot?

Ha szerencséd van akkor csak táp halt meg, próbáld ki másik táppal! De ezt így messziről nem lehet pontosan megmondani!

2017. ápr. 29. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A tápot cserélném, alaplapot próbálnám máshol ki, ha van rá lehetőséged.
2017. ápr. 29. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

2-es:

3 pines ventillátor 12V-ot kapott, így hangos volt és szerettem volna ha kevesebbet kap... A YouTubeon a LinusTechTips csatornáján láttam, hogy 12V-os feszültség helyett 7-et kap majd a venti, ha átköti a Molex csatlakozónál a kábelek sorrendjét és úgy dugja rá a ventire... A sorrendet természetesen bekapcsolt gépnél teszteltem, de véletlenül összeértettem a két vezetéket és lekapcsolt a gép. Utána újra próbálkoztam sokkal jobban odafigyelve, de ez kevésnek bizonyult. A tápon van még garancia... Esélyes lehet a sikeres garanciális ügyintézés, ha kicsit más történetet mondok?

2017. ápr. 29. 02:20
 5/11 A kérdező kommentje:
Ma megnézem másik táppal, hátha csak az szállt el.
2017. ápr. 29. 02:22
 6/11 MGéza ***** válasza:
Okosabb megoldást is választhattál volna. Mondjuk alapból nagyobb venti, ami kisebb fordulatszámon megy, van 4 pines csatis venti, amin szabályozhatod a fordulatszámot. Mindenesetre ilyen gányolást többet ne csinálj, már csak azért is, mert a garancia a felhasználó hülyeségére nem terjed ki, csak a rendeltetésszerű használatra.
2017. ápr. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát gyerekek én nagyon szeretem ezt a tápegységet. :D Többszöri zárlat okozás után már azt hittem, hogy meghalt a gép. Este áramtalanítottam mert nem kapcsolt be, most reggel bekapcsoltam és működik, mintha mi se történt volna. :D
2017. ápr. 29. 09:09
 8/11 Szirty ***** válasza:

Ha így volt, akkor lottóznod kéne ahelyett hogy random vezetékeket zársz össze működő gépben, mert a hozzá nem értésed és a tettvágyad büntetését eddig mérhetetlen szerencséd elég jól kompenzálta.

Tisztelem az optimizmusod, de ne hidd hogy ez mindig így lesz!


"molex csatlakozó + és - pinét véletlenül összeértettem, szikrázott"


"Okoztam régebben is véletlenül pár alkalommal zárlatot"


"A sorrendet természetesen bekapcsolt gépnél teszteltem"


Facepalm!

2017. ápr. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Na, jelentetted a lámás hozzászólásomat? Kinek nem inge, ne vegye magára!
2017. ápr. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Én nem jelentettem semmit. :D

De amúgy többet nem próbálkozok ilyenekkel. :D

2017. ápr. 29. 14:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!