Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem ismeri fel a gép a HDD-t...

Nem ismeri fel a gép a HDD-t és kattogó hangot ad ki, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Bios frissítés után nem ismeri fel a gép a HDD-t, ami felpörög és kattogó hangot ad ki, majd leáll és bejön a bios menüje. Kipróbáltam havernál és nála tökéletesen működik (bár a bootolást nem próbáltuk),valami ötlet hogy mi lehet a gond? Lehetséges hogy az alaplap hibás?

Igazából ez a probléma (nem ismeri fel a gép és kattogó hangot ad ki) már az alaplap első használatakor fellépett (kb 1 éve), akkor kis utánajárás után azt találtam hogy ki kell kapcsolni a biosban a PME lehetőséget (amit én csak úgy tudtam ha az ErP-t bekapcsolom), ezt meg is tettem és nem is jelentkezett a probléma többször. Most bios frissítés után elfelejtettem azonnal ezt beállítani, így újra jelentkezett. Miután beállítottam másnap jó lett, most viszont 3napja megint ezt csinálja, miközben a haver gépénél működik. A biost meg nem tudom visszacserélni a régire mert a régieket nem engedi telepíteni (biosból). Sata kábeleket és csatikat is váltogattam, de semmi.

Alaplap: Asus H110-plus

HDD: Samsung 500Gb HD502HJ



2017. ápr. 30. 10:20
 1/1 anonim válasza:
BIOS downgrade Asus UEFI [link]
2017. máj. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!