Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan állítsam vissza a...

Hogyan állítsam vissza a bios-t Asrock Z170 Gaming 4K alaplapon?

Figyelt kérdés
Asrock Z170 Gaming 4K alaplapban egy Intel I7 6400T processzort tuningoltam BCLK emeléssel, de 130-as beállításnál nem adott képet a gép. Azóta csak a B bios-ról indul be, nem tudom resetelni a gyári A bios-t. Áramtalanítottam már a gépet elem nélkül, a bios chipet is kiszedtem, nem segített. A reset juper használatakor nem kapcsol be a gép, csak miután leszedem azt, az eredmény ismét nulla. Esetleg valakinek van valami ötlete?
2017. máj. 1. 12:01
 1/6 anonim ***** válasza:

ftp://europe.asrock.com/Manual/Fatal1ty%20Z170%20Gaming%20K4.pdf


19-20 oldalt olvasd el és vissza tudod állítani az eredeti állapotot.

A mod bios ésszel kell bánni.....ha T procihoz nyúlsz minden energiagazdálodási lehetőséget ki kell kapcsolni és biztosan kell neki feszt adni. Az i5 6400t 22*166-200 között illene mennie, ha jól van beállítva.

2017. máj. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linket. Az energia gazdálkodási dolgok ki voltak kapcsolva és gondoltam majd úgy is újraindul, ha plusz feszültség kell neki, de sajnos nem így történt. Elvileg az I7 6400T olyan 4GHz köré húzható 1,5 volton, remélem sikerrel járok a bios resettel
2017. máj. 1. 15:31
 3/6 anonim ***** válasza:

i5 6400T akartál írni vagy i7 6700T.

A cpu core 1,3-1,35v legyen, az 1,4v már nagyin határeset, ha tartósan akarod használni!!!

2017. máj. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
I7 6400T-t akartam írni, keress utána Google-ben, jó kis proci. Ami a magfeszültséget illeti mi bajom lehet abból ha 1,5 volton használom, a melegedés a custom vízhűtés megodja, azzá szerintem nem lesz gond
2017. máj. 1. 17:19
 5/6 anonim ***** válasza:

Az egy ES proci.....még nem láttam olyat, pedig napi 10 darab is megfordul a kezemben.

Az orosz fórumosok szerint 1,5v már nagyon határeset a Skylake prociknál, lehet hogy bírni fogja tartósan, de az is lehet hogy sok lesz neki. A6600k-nál 1,36v határozták mega maximumot, de úgy gondolom, hogy az 1,4v plafon az még elfogadható.

A proci gyárilag milyen VID megy? 1,1v alatt gondolom.....

2017. máj. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem csak a melegedés számít, hanem az áthúzás is, a nagy fesz hatására zárlat keletkezik, és ha a hűtés megoldja a keletkező hőt, attól még sérülhet a CPU magja, szóval óvatosan.
2017. máj. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!