Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen gépet ajánlanátok,...

Milyen gépet ajánlanátok, asztali pc vagy notebook/laptop ugyanannyi pénzért?

Figyelt kérdés

Asztali gépünk helyett szeretnénk venni egy újat. (a régi megmarad szervergépnek tévés filmnézéshez)

Nem foglalkoztam évek óta hardver kérdésekkel, nem vagyok tisztában a mai viszonyokkal, hogy melyik éri meg jobban. (?)

Nem nagyon hiányzik a mobilitási lehetőség. Főleg itthon van rá szükségünk. Tehát az asztali gép is megteszi bőven. Van egy 21 colos full HD monitorunk (VGA csatis). Szerintem az megállja a helyét még egy darabig.

Irodai munkálatokra, netezéshez, és játékra is kéne. Utóbbiak esetében nem kell a legszuperebb, de azért hozza az átlagot. HDMI tv-re kötési lehetőséggel lenne ideális.

(jó lenne egy kis autós játék, rég nem viszi el a régi gép, stratégiai, és a gyerekek is nyomkodják)

kb. 300 ezer pénz lenne rá

Manapság, építeni éri meg jobban vagy összeállítva megvenni?



2017. máj. 2. 00:09
 1/7 anonim ***** válasza:

"Nem nagyon hiányzik a mobilitási lehetőség."


Akkor itt el is dőlt a dolog. Ez az egyetlen dolog, amiben a laptopok többet nyújtanak. Árban, teljesítményben, fejleszthetőségben stb. sokkal jobbak az azonos árú asztali gépek.

2017. máj. 2. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Djjjozsiiiii ***** válasza:

Természetesen asztalit!

Én a játékra fejlesztést hanyagolnám a helyedben,

gyerkőcöknek egy playstation hasznosabb lenne.

Természetesen ennyi pénzért már alap játékokra is fogjátok tudni használni.

2017. máj. 2. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha nem használod komoly teljesítményt igénylő munkára, akkor a helyedben vennék egy notebookot 200.000 forint magasságban, mellé pedig egy playstationt. Akkor mindenkinek meglesz az öröme otthon.

A hordozhatóságot megfogod kedvelni idővel! én is így voltam vele pár éve. Most már tudom, milyen hátránya van a röghöz kötött asztalinak. Manapság szinte mindenhol használjuk a notebookot. A ház bármely pontján leülhetek vele. Ha akarom a családi élet közepén vagy elvonulva magányosan. Kivihetem a teraszra vagy a játszótérre amíg a csemetékre várok. De még a fogorvosi rendelőben is jól elvonja a figyelmemet a várakozásról. :-) Utazásról nem is szólva. ott sem kell nélkülözni.

Ha külön van konzol, akkor várnod sem kell a saját gépedre a gyerkőcök miatt.


Notebooknál laptopnál olyan helyen vásárolj, ahol valamelyest össze lehet állítani az igényednek megfelelőt, ne a tescoban vásárolj! :-)

Persze ha a teljesítmény fontos számodra, akkor vegyél sok rammal, memóriával, izmos videokártyával, klímagép teljesítményű hűtővel, stb... Az ilyet fel lehet tornászni 4-5-6 százezerre vagy a csillagos égig.

Én beleestem a hibába és 420.000-ért vettem notebookot, majd fél évvel később vettünk karácsonyra egy használt playstatin 4-et . Manapság elég lenne nekem egy 200-250 es gép.

2017. máj. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Toga Aty ***** válasza:
Csak asztali pc ! A laptop semmire sem való,főleg ha játszani szeretnél,mert a laptop arra van hogy kevés árammal lassan, de működjön,ha játszani akarsz rajta akkor úgyis be kell dugni a falba mert 15 perc alatt lemerül,plusz kell hozzá egy jó monitor mert a laptop kijelzőjén csak hangyák futkorásznak.A laptop teljesítménye egy hasonló árú asztali pc mellet pont a fele.A konzolba a játékok horror árban vannak,lehet hogy a gép olcsóbb de a több éves költség sokkal több.A saját épített pc a legjobb mert minden alkatrészt a saját igényeidhez tudod alakítani,és nem fogod később úgy érezni hogy kell a kompromisszum,mert az a te hibád volt. :) 200 körül kijön egy i5,8/16 gbram,gtx1060-as/rx480 vga,ssd+hdd.Egy darabig az még bőven elég lesz.
2017. máj. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Szépen sorban végig megyek:


1. Kinek mi. Akinek fontos a mobilitás (kényelem, odateszem ahova akarom stb) az laptop, akinek meg nem az asztali pc


2. Tehát akkor asztali pc


3. 2017-ben ezek igen alap feladatok, erre elég egy 150ezer forintos pc is. (Ezt is csak a játék miatt)


4. Nagyon sokat szánsz rá, nyilván nem vagyok tisztában az anyagi háttérrel, de feleslegesen költeni nem igazán jó dolog


5.Ne vegyél összerakottatt. Egyrészt lehúzás (anyagilag) másrészt alkatrészek minősége elég rossz, és NEM adnak rá normális garanciát. Ha gondolod bárki tud neked összeírni neked egy számítógépet amit te bekattintassz és a bolt 5e (általában) összerakja neked. Neked semmit nem kell csinálni, de mégis jobban jársz :)


Ez nem neked szól kérdező: Emberek! Nem Hardcore gamerről van szó! Nem kell neki Gtx 1060 azért hogy minden fusson neki ultrán. Én biztos vagyok benne hogy egy g4560+rx 460 ssd kombó CSODA lenne az előző gépéhez képest, ráadásul megúszná 150e forintból egy gépe, amin futnak a legújabb leggépigényesebb játékok is. Ennyit akartam

2017. máj. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Trevor. ***** válasza:
Asztali gép és magadnak rakd össze. Laptop tényleg csak akkor éri meg, ha hordozni akarod sokat és nem elég pl. az okostelefon.
2017. máj. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Toga Aty ***** válasza:
Akinek full hd monitora van és autós játékkal szeretne játszani,és vannak gyerekei,és nem akar 2 évente gépet építeni annak igenis kell egy jó modern (1060) vga kártya.
2017. máj. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!