Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Létezik-e középkategóriás...

Létezik-e középkategóriás 500W-os táp 15k ft-ig?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A kérdés adott, 15 ezrem van egy 500W-os tápra.

Egy ryzen buildhez kéne (1500x + rx 570).

Kérdésem, hogy ezek a tápok a hozzáértők szerint elfogadhatóak-e?


[link]

[link]

[link]

[link]


Esetleg más 500W-os alternatívát elfogadok ebben az árszegmensben.

A félreértés elkerülése végett: Nem, nem érdekel hogy 400w-os táp is elég lenne, és igen tudom hogy plusz 10 ezerért külömbeket lehet kapni, de ennyi a keret, ebből kell gazdálkodni.

Válaszokat előre is köszönöm.


2017. máj. 2. 18:02
 1/7 anonim ***** válasza:
63%

Először is az 1500X egy marhaság, amikor pár kattintással a BIOS-ban átállíthatod egy R5 1400 órajelét ugyanannyira. Ha több kell, akkor R5 1600.


Másik, valóban elég egy minőségi 400W nemhogy ehhez, de akkor is, ha egy GTX-1070-et teszel bele.


Be Quiet System Power 400W - 14k

Corsair CX450M - 17k


Ennyi pénzért ezek a jó választások. Ja és nem, nem jön ki minőségi 500W ennyiből. Más kérdés, hogy nincs is szükséged rá.

2017. máj. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Éreztem, hogy csak a kötekedés lesz. Nem tudom mi alapján kérdőjelezed meg, hogy milyen processzort szeretnék venni. Majd én eldöntöm.

Továbbá szerintem elég világosan írtam, hogy 500w, erre írod a szokásos 400-450 wattos tápokat...

Ha nem a kérdésre válaszolsz, akkor ne írnál inkább.

Nem világot megváltó tápot keresek amiben itt a legtöbben gondolkodnak, hanem egy normálisat ami elmegy nekem pár évig. Most sem high end tápom van, mégis elröcög már 4 éve.

Az érdekel továbbra is hogy a felsorolt tápok közül akad-e ami vállalható? Továbbá hogy 15k-ért mi az ami megfelelhet az igényeimnek. Kétlem, hogy ne lenne ilyen...

2017. máj. 2. 18:41
 3/7 anonim ***** válasza:
70%

Milyen világ, ahol már a záptojások is kikelnek és köszönöm helyett még osztanak is? Szomorú.


Rajtad nem lehet segíteni épp elég okos vagy már, nekem legjobban az a Smárt 600W-os, 500W-os táp tetszik. Vedd azt az a legerősebb :D

2017. máj. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
61%
A hozzád hasonlóan gondolkodó emberek miatt van annyi kotvány Merci meg BMW Magyarországon. Tudod, hogy a 400-as is elég lenne, de neked inkább az 500-as legalja kell. Akkor vedd azt.
2017. máj. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Én azt hittem ez egy olyan oldal ahol az emberek kérdéseket tehetnek fel, és normális válaszokat kap rá. Tévedtem, van ilyen.

500W hosszú távra kell, nem mostra. Bővítés lehetősége, stb. Nem tudom pár év múlva milyen hardverek lesznek, milyen fogyasztással, plusz valószínűleg szeretném majd húzni a procit, esetleg a kártyát is, ezért kell egy kis tartalék, de hiába is írom szerintem.

Reméltem, hogy itt hamarabb és egyszerűbben kapok választ, de úgy tűnik ezen az oldalon csak a trollkodás megy.

Akkor marad a külföldi fórum, további szép napot.

2017. máj. 2. 19:33
 6/7 Trevor. ***** válasza:

Mit bővítesz? CrossfireX vagy mi?

Már pár éve csökken a videokártyák fogyasztása, az egész trend még úgy 2014 környékén kezdődött az Nvidia oldaláról a Maxwellel. Most már 200W alatt eszik bőven kb. az összes 1 gpu-s vga, általában 100-150W között (az RX 570 TDP-je 120W). Ezek mellé jön a szintén 100W alatti cpu. 400W-os táp bőven elég. Inkább egy kisebb, de minőségibb táp legyen.

2017. máj. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A linkeltek közül az elsőt ajánlom. Minőség terén is, meg a 400-assal ellentétben ez már kapott 2 db PCI-E kábelt, ha valami okból még szükség lenne rá.

Még egy fontos megjegyzés: nem középkategóriás, hanem belépőszintű tápról van szó. A középkategória dupla ennyi pénzbe kerülne.

2017. máj. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!