Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Alaplapi hálózati kártya "vs"...

Alaplapi hálózati kártya "vs" Internet sebesség (? )

Figyelt kérdés

Nos.. A minap lett beköttetve a D***-nek az 1000megabit/sec-es internete, és mellé a 150+ csatorna ugye. A TV-vel, azaz a csatornákkal semmi gond nincs, tökéletes. Azonban akárhogy mérem wifin, gépen a speedtestet, 95mb/s fölé nemigen szeretne felkúszni.

Na most.


Amit tudni kell hogy egy közel 9 éves (vagy talán több) gépről beszélünk, amin mérem a Speedtestet.

Neve szerint egy ilyen alaplap van benne:


Gigabyte GA-M61PME S2


És elméletileg egy nForce 430 chipset.

Utánaolvasgattam, és a hálózati kártya spec-nél 10/100-at ír, na most ezt kifejtené nekem valaki pontosabban?

Előre is megköszönném. :)


Ui.: 300/50mb/s volna a garantált letöltés, az egész városban ki lett építve.


2017. máj. 2. 20:07
 1/10 Derwer ***** válasza:
100%

A vezetékes hálókártyád 100mbpsre képes. Ott átmegy a 95, tehát az okés.

A wifiden az 1000mbps kb sehogy se fog átmenni, max a legújabb ACs router + kliens kombóval.

Wifi terén kb a routerre írt max sebesség 50%val számolj, ideális körülmények között.

1000mbps rendes kiszolgálása amúgy komoly feladat, 50-100k egy olyan otthoni router ami rendesen szétosztja sok kliens között, vezetéken és vezeték nélkül is.

2017. máj. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Azt mondjuk gondoltam. :)

Wifitől nem is vártam több mint 50-60mb/s-et egy ilyen mezei ZTE router-től.


De a 300/50-et mindenképp kellene adja. Esetleg egy ilyen bővítőkártya tudna segíteni az eseten?

[link]

2017. máj. 2. 20:16
 3/10 Koplárovics Béci ***** válasza:

Ha vezetékkel csatlakozol, akkor a hálókártya sebessége szűk keresztmetszet, mivel az maximum 100Mbit/s-t tud. 1000Mbit/s-hez kellene az 1000Mbit/s hálókártya. Ezt bővítő kártyaként tudsz venni. Pl ilyet:

[link]


Ha wifin csatlakozol, akkor b/g-s kártyád lehet, ha 95-öt mérsz. Annak 150 az elméleti(!!!) maximális sebessége. b/g/n-es kártyával lehetne gyorsabb, de az 1000Mbit/s-t nem fogod elérni.


Egyébként milyen procid van? Mert könnyen elképzelhető, hogy maga a gép sem képes feldolgozni a letöltött adatokat. A garantált letöltéshez azért kell a megfelelő eszközpark is. Neked ez jelenleg nincs meg.

2017. máj. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
Az a kártya is jó, amit linkeltél.
2017. máj. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ugyanazt a kártyát linkelted te is. :D


Egyébként jogos a mondanivalótok. Amint említettem, egy abszolút nem mai gépről van szó.

A jó öreg gyári (9 éves) AMD Athlon Dual core 4200+ számolgatja a biteket a masinában. Valószínűleg az lesz akkor, hogy megveszem azt a bővítőkártyát.

2017. máj. 2. 20:22
 6/10 anonim ***** válasza:
Kábel uj? Ha van lehetőséged próbáld meg újjal, vagy másikkal. En jártam mar úgy, hogy kábel miatt nem bírt full duplexbe váltani es 10 megam volt 100 helyett
2017. máj. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Kábel uj?"

A kábel valószínűleg a legkisebb gond - gyanítom Cat5 de inkább Cat5E kábele van ami viszi a Gigabitet ( [link] ).


A kérdező alaplapján

[link]

a hálózati interflsz csak integrált 10/100-as, vagyis maximum 100 Mbps-os adatrátára (90-95 Mbps-os adatátviteli sebességre - tehát a speedtest mérése eléggé valós értéket ad vissza) lesz képes.


Ahhoz hogy minél jobban ki tudja használni az 1000 Mbps-os adatátviteli sebességet, ahhoz gigabites (1000 Mbps-os adatrátájú) hálózati kártya kell.


És ahogy a Digi is írja:

"MINIMÁLIS IGÉNYBEVÉTELI KÖVETELMÉNYEK AZ INTERNETES CSOMAGOK SÁVSZÉLESSÉGÉNEK TELJESKÖRŰ KIHASZNÁLÁSÁHOZ:


DIGINet 1000:


Intel i7 processzor 6MB CACHE (pl.HQ) 2,2GHz, vagy ezzel egyenértékű

RAM: 8GB

SSD meghajtó

Gigabites hálózati kártya

Windows 7, Linux, MacOS"

Forrás: [link]

2017. máj. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem is a teljes sávszélesség kihasználása a cél (ezzel a routerrel meg főleg nem is tudnám), hanem a minimum (garantált) sebesség. Tehát a 300-350mb/s-et szeretném elérni.

Ezzel a processzorral (AMD Athlon 4200+), és a fent említett bővítőkártyával ez megvolna?

2017. máj. 2. 23:10
 9/10 A kérdező kommentje:
Ja es igen, CAT 5, CAT 5S kábellel is volt próbálva.
2017. máj. 3. 00:33
 10/10 A kérdező kommentje:

Nos megjött a hálózati kártya , amit nemrégiben be is szereltem.

95/90-ről lett ~ 290/200mb/s-es értékem. Azért még így is megérte. :)

Köszönöm a válaszokat! Értékeltem mindenkit.

2017. máj. 5. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!