Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem fog az alaplapom SATA...

Nem fog az alaplapom SATA portja belelógni az újonnan beépített videókártyába?

Figyelt kérdés

Asrock B85M Pro4-es alaplapom van, és holnap érkezik egy MSI GTX 1060 6 GB Armor Edition videókártya. Úgy olvastam az interneten hogy lényegtelen milyen alaplapod van, ezeknek a kártyáknak muszáj működniük velük. Viszont ma egy géptakarítás során vettem észre, hogy a SATA portok kifele lógnak, legalább másfél centi "magasan". A mostani kártyám kicsi (17 cm.), de az új 28 lesz, és tovább fog haladni hosszában ezeken a SATA portokon, de nem fog belelógni a SATA port műanyag vacka a videókártyába? Behelyezhető lesz?


[link]


A videókártyáról kép:

[link]


2017. máj. 10. 17:09
 1/4 Bandi1214 ***** válasza:

Nekem is 1060 van és elfér a sata portok felett.

(ASUS z170 pro gaming/aura, ASUS rog strix gtx1060)

2017. máj. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A te alaplapodon alacsonyabban vannak azok a stata portok, ezen az MSI kártyán meg kb. PONT ott van a hőelvezető cső is, ahol a SATA port lesz. Eléggé ideges lettem. :D
2017. máj. 10. 17:24
 3/4 anonim ***** válasza:

A pcie port magasságától is függ. Képzeletben hosszabbítsd meg a mostani kártyádat, pl. illessz mellé valami egyenes tárgyat úgy, hogy az aljuk egy síkban legyen. Vonalzó tökéletes. Ha az beleütközik, akkor az új kártya is fog.


PCIe riserrel akkor is össze tudod rakni, ha más helyre befér pl. lentebb. Csak számolj vele, hogy nem olcsó.

2017. máj. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommenteket!


Ha valaki esetleg a jövőben idetévedne:

Nem lógott bele.

2017. máj. 12. 12:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!