Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha valakinek van tapasztalata,...

Ha valakinek van tapasztalata, hogy Acer Aspire E1-571 laptopot miként lehet rávenni, hogy Pendrive-ról boot-oljon, kérem ossza meg velem!?

Figyelt kérdés
Próbálta mindhárom portot, a BIOS-ban UEFI és Lagacy beállításban. Látom, hogy csak USB-HDD és USB-FDD lehetőségek vannak a Boot Sequence beállításainál. WIN XP-t szeretnék bootoltatni vele, másik laptopokon működik, szóval nem a pendrive-val van a baj.

2017. máj. 11. 07:52
1 2
 1/20 P.O.C. ***** válasza:

Az XP nem támogatja az UEFI módot. A Windows 7 SP1 volt az első Windows ami támogatta.


Ezek kívül abban sem vagyok biztos, hogy ez a laptop támogatja-e a Windows XP -t. A honlapon csak Windows 7/8 driverek vannak hozzá.

2017. máj. 11. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Miért akarnál XP-t tenni erre a gépre?! Erre minimum Win7 való, nem is fogja támogatni az XP-t.

2017-ben el kellene már felejteni végre azt a 16 éves, évek óta nem támogatott rendszert...

2017. máj. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Van egy A3-as scanner-em amire csak XP-ig adtak ki drivert. Live XP-t akarok futtani pendrive-ról, csak a szkennelés idejére, hogy azért a néhány alkalomért ne kelljen újabb ekkora szkennert vegyek.

Az oké, hogy nem támogatja az XP drivereket, de a telepítőnek legalább el kellene indulni nem igaz?

2017. máj. 11. 08:55
 4/20 anonim ***** válasza:

XP-t nem tudsz telepíteni USB-ről (hivatalosan, vannak kókány megoldások de nem mindig működik), boot-olj XP CD-ről

és megoldva. Ehhez a notihoz pedig találsz XP driver-ket is.

2017. máj. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Ha csak a scanner miatt kell, akkor inkább tegyél egy XP-t virtuális gépbe, a scannelés azon is megoldható.
2017. máj. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Köszi! A virtuális gépet már próbltam, azzal az a baj, hogy a szkenner LPT portos, és az USB-LPT átalakítót nem tudtam működésre bírni Virtualbox alatt.

Igazából csak az érdekel, hogy miként tudnék USB pendrive-ról boot-olni, aztán már tudok kisérletezni. Az USB-HDD és USB-FDD lehetőség a BIOS-ban alkalmas lehet erre?

2017. máj. 11. 10:37
 7/20 A kérdező kommentje:
Egyébként létezik olyan XP Live CD ami "mellé" fel tudom rakni a scanner driver-ét? Ezt alapból azért vetettem el, mert ugye a CD read only. (már ha nem UDF) Persze lehet, hogy nem jól gondolom....
2017. máj. 11. 10:40
 8/20 A kérdező kommentje:
Ja, még egy adalék: a scanner Twain eszköz.:)
2017. máj. 11. 10:42
 9/20 anonim ***** válasza:
Nincs kéznél egy régebbi vas, amin van LPT port? Egyszerűbb lenne arra feltolni egy XP-t, mint ezzel vacakolni.
2017. máj. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
De van, most igy megy. Az "öreg vas" az ágy mögött zörög billentyű, egér és monitor nélkül, UTP kábel a hálószoba és a nappali között az ajtónyíláson keresztül, Remote Administrator-ral kezelve. Na ezt próbálom kiváltani....ha lehet.
2017. máj. 11. 13:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!