Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tuning alaplap? Miből lehet...

Ádiy4 kérdése:

Tuning alaplap? Miből lehet meg mondani hogy az adott alaplapot tuningra tervezték-e?

Figyelt kérdés

Általában minden alaplap enged feszültség szintet és óra jelet emelni . Csak van olyan hogy ezzel meg sütök egy tranzisztort. Nekem konkrétan AMD fX 6300 am van .

Célom 3,5 ről felhúzni 5 Ghz ra . Melyik alaplap engedné ezt nekem ?



2017. máj. 13. 15:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Semelyik alaplap nem enged olyan beállítást alkalmazni, amivel tönkre tudnád tenni. Nem is kapná meg az engedélyeket, hogy forgalomba kerülhessen.


Hogy konkrétan mi jobb húzáshoz, azt nyilván tesztekből tudhatod, meg kérdezgethetsz fórumokon. Ránézésre nem tudod megmondani.

2017. máj. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tudtommal a 970-es chipset már engedi a tuningot, de a 990-es az igazi - ilyen mérvű húzáshoz szerintem már az kéne.
2017. máj. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

100% hogy az alábi alaplap: asrock g41m engedi kicsinálni magát. Megfelelő tranzisztorok cseréje után újra indult .

De a bios memóriája olyan lett mint egy aranyhalnak .

2017. máj. 13. 15:59
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi van? Az egy Intelhez való alaplap. Most akkor mégsem AM3+-ról beszélünk?
2017. máj. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Az egy másik gép volt .

Csak azért írtam mert szóba került hogy nem lehet tuningal tönkre vágni lapot .

Azóta nem szívesen nyúlok hozzá a gyári beállításokhoz .

Most konkrétan fx 6300 hoz keresek tuningolható alaplapot.

2017. máj. 13. 16:06
 6/7 anonim ***** válasza:

Tuninghoz sok minden szükséges:

1 jó tápegység ami alkalmas rá(nem ingadozik a feszültség illetve nem melegszik)

1 jó lég vagy vízhűtés.(az előbbit már kapni 10K-tól, Pure Rock Pro a minimum kb.)

1 alaplap ami alkalmas rá.(megfelelő VRM és hűtőbordák)

Ha ezek megvannak mehetnek a jobb külföldi fórumok és ki kell kérdezni az ottani tagokat hogy mennyire képes az az XY CPU+alaplap páros, illetve rengeteg teszt van.

1 hét tanulmányozás után mehet szép lassan, folyamatosan kell nézni hogy meddig stabil a rendszer.

2017. máj. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerencsedre az utolso gen FX-eket nagyon konnyu huzni.

970/990es lap kell,lehetoleg 8-10fazisu vrm-el,es azokon is legyen megfelelo hutes.

Nekem giga 970A-UD3 lapban ment 5.1GHz-et az FX-6350-em.

2017. máj. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!