Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Túlmelegedett a processzorom?

Túlmelegedett a processzorom?

Figyelt kérdés
Tegnap játék közben egy enyhén égett szagot éreztem a gép felől. most raktam rá ventillátort és az a furcsa hogy minden ok nélkül 50-60°C-t mutat pedig csak az asztakt nézem. Játék közben viszont 24-30°C-t mutat csak. Elképzelhető hogy csak a mérőműszer rossz?

2017. máj. 20. 10:33
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja azt elfelejtettem egy 3 napja minden ok nélkül túlhajtja magát a proci és 3,4ghz alapjel helyet 3,6-3,7ghz-n pörög.
2017. máj. 20. 10:36
 2/11 anonim ***** válasza:

Ez elég érdekes. Milyen processzor? Milyen hűtő van rajta?


Égett szag más miatt lehet, ha a processzornál van kiégés, akkor az már a számtech mennyeiben számolja a feladatokat.


Elsősorban én a meleg alaphelyzet miatt pasztára/hűtőre gondolnék, valószínűleg öreg a paszta, esetleg a hűtő van lelazulva. Ne használd így.


Mit értesz az alatt, hogy "most raktam rá ventillátort"? Gépházba raktál több ventit?

2017. máj. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
azt hogy a házban most van 2 még és most már nem melegszik, illetve nemtudom hogy melegszik e mert játék közben 24-30°C-t ír ha csak a böngészőben keresek valamit úgy akár 50-70°C-t is szokott írni
2017. máj. 20. 11:19
 4/11 A kérdező kommentje:
de most ha fogom a házat jég hideg tényleg nem melegszik szerintem már csak rosszul írja a hőfokot.
2017. máj. 20. 11:20
 5/11 MGéza ***** válasza:
Nincs annak semmi baja. Főleg a Speccy hajlamos vad melegedési értékeket mutatni. Amikor Adia64 stressz-tesztet ráengedtem a saját procimra(Speccy szerint 90c°), bőven határon belül maradt, szóval... Azért a szag miatt a vezetékeket nem ártana átnézni, lehet az egyik megsérült.
2017. máj. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem is volt A10-em-.- Ugyan ezt produkálta. De rájöttem, hogy ez egy ilyen AMD-s feature. Nem a proci hőmérsékletét mutatja, hanem azt, hogy a proci hőmérséklete milyen messze van az elvi maximumtól-.- Ezért van játék közben alacsonyabb a hőmérsékleted.
2017. máj. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
#6 Ez komoly, hogy az AMD ilyen "újítást" hozott? xDD
2017. máj. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
7#: Ez teljesen komoly. És egyébként nem is lenne olyan hülyeség, ha a program a valódi hőmérsékletből számolná ki ezt az értéket. Viszont ehelyett ezt a baromságot nyomja ki a szenzor, amitől minden tesztprogram meghülyül. Még maga az AMD overdrive se a valódi hőmérsékletet írta ki.
2017. máj. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
2017. máj. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az AMD Overdrive valóban rossz értéket közöl, mert annyit jelez, hogy hány fokot melegedhet még a processzorod a megengedett hőmérsékletig, nem pedig a hőmérsékletedet jelzi. Jó nagy hülyeség, hogy így van, bár nekem a Speedfan jól jelzi a hőmérsékletet az Overdrive futása mellett is.

(fx 6300).

2017. máj. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!