Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mitől lehet ez?

Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

Pár hónapja vettem egy RX460-at.Eleinte jól működött de egy idő után elkezdte azt csinálni ,hogy játék közben befagy, fekete képrnyő és ledob tálcára ,hogy a képillesztő leállt és utána helyreállt,de ritkán csinál olyat is ,hogy fekete képernyő hang megszakad és a videókártya ventillátora úgy felgyorsul ,hogy majd elszáll a gép ,ekkor csak gombbal lehet kikapcsolni.


A videókártyának több féle driverét is felraktam már de mindegyikkel ugyanez a probléma volt.


Szerintetek szoftveres a probléma vagy a kártyával van a gond?


A válaszokat előre is köszönöm.



2017. máj. 20. 16:16
 1/3 MGéza ***** válasza:
Hardveresnek néz ki, gyenge, rossz minőségű tápegység így elsőre. De akár alaplapi hiba is lehet.
2017. máj. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez vagy táp vagy hűtés, de inkább utóbbi. Nem tudom pontosan milyen márkád van, de a legtöbb VGA, már úgy készül, hogy alapból silent módban van, tehát nem forog a venti amíg el nem éri a beállított hőmérsékletet (ez általában 86 fok), ami nagyon magas, és mivel nem pörög a venti nagyon gyorsan eléri. Sokkal jobb megoldás, ha letöltöd a videókártyádhoz való venti vezérlőt, ami ASUS-nál GPUtweakII, MSI-nél Afterburner. Ezekkel saját ventillátor profilt tudsz beállítani. Ha megadod, hogy alapesetben is legalább 40-50%-al pörögjön a venti(alig van hangja), akkor nagyon nehezen éri el, vagy el sem éri azt a hőmérsékletet ahol ennél gyorsabban keljen pörögni. Alapból ez a silent mód szerintem egy akkora baromság, hogy nem igaz, 50%-on is alig van hangja egy ventinek, és sokkal nehezebben ér el magasabb hőmérsékletet mint amúgy, de a Bullshittet könnyű eladni:\
2017. máj. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod!Mindkettő elég rossz minőségű (alaplap/táp).Ment a zöld kéz
2017. máj. 20. 16:25

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!