Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szeretnék építeni. Mit vegyek?...

Szeretnék építeni. Mit vegyek? Arduino vagy Raspberry Pi vagy mikrokontrollerek?

Figyelt kérdés
Úgy, hogy legolcsóbb legyen. Teljesen kezdő vagyok, nyolcadikos. Köszi, ha tudtok segíteni.

2017. máj. 21. 20:37
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Az arduino ~5-800ft aliexpress-ről. A raspberry 10 000ft. Nagyon nem ugyan az a kettő. Milyen projektre kell?
2017. máj. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nincsenek nagy terveim így elsőre. Hogy tudjon mozogni, megértse amit mondok neki, és értelmesen válaszoljon. Ennyi az egész.


Ez gondolom pár motor, egy mikrofon, hangot adjon, és kell még rá valami szoftver. Tehát valami operációs rendszer. Úgy kéne működnie, hogy veszi a mikrofon a hangot, és volna egy program, ami azt egyből beleírja egy fájlba, vagy valahogy átadja egy másik programnak, amit én írok meg. Az adná meg, hogy mit válaszoljon. Ennyi az egész. Jó, mondjuk lehetne még kijelző is rajta.


Most csak azt nem tudom, hogy az Arduino-nak melyik az a típusa, ami ennyiféle bemeneti és kimeneti eszközt elbír?

Meg az egész műveletet, úgy egyszerre?

2017. máj. 21. 21:19
 3/8 anonim ***** válasza:
67%

Szerény véleményem szerint az életben nem fogod ezt megcsinálni? Hogy gondoltad? A hangfelismerés magában nagyon komoly szintű programozás. Olyan mintha csak biciklizni tudnál és azt kérdeznéd, hogy kamionba vagy vonatba ülj bele hogy vezesd.


Az arduinora nem lehet operációs rendszert rakni, itt már alapból kibukik a dolog. A rapsberryre lehet de a hangfelismerés nagyon nem az az alap szint amire te gondolsz. Előbb próbálj alap szintű dolgokat. Arra az arduino jó.

2017. máj. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Csak nem akarok kétszer vásárolni. Egyébként köszönöm az aliexpress-es tippet, tényleg olcsóbb, de ezek nem hamisítványok?


Amúgy a hangfelismerést nem én akarom megírni, csak azt hogy mit reagáljon.


Tudom, hogy nem nehéz, csak érteni kéne hozzá.

2017. máj. 21. 21:51
 5/8 A kérdező kommentje:
Mondjuk a hangfelismerést azt meghagynám neked. Na mindegy, nem akartam tiszteletlen lenni. Köszönöm a válaszokat. Megyek aludni.
2017. máj. 21. 22:12
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A hangfelismeréshez ez segíthet: [link]

Én mindenképpen raspberry pi-t vennék, abból pl. lehet okos tv-t is csinálni és szétszedni és építeni belőle egy beszélő robotot.

2017. máj. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
De úgymond hamis az aliexpresses arduino. De persze mégsem. Az arduino totál nyílt platform. Azaz te is csinálhatsz otthon egyet. Persze azért nem olyan egyszerű. De ugyan azon a "processzoron" alapul a kínai is. Ugyan azt tudja kb. Csak nagyon komoly projekteknél lehet különbség. Nekem is kínai van, amivel egy bluetooth vezérelte távirányítású autót készítettem.
2017. máj. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket.
2017. máj. 23. 17:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!