Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért csak 55-60 fps a fifa...

Miért csak 55-60 fps a fifa 17? Ma vettem egy rx460 tipusú vgat mai jatekokhoz. De észrevettem hogy ha low settings ha high akkor is 55-60 fpsel megy a fifa és kicsit úgy érzem, hogy lagol. Miért van ez?

Figyelt kérdés
Lehet,hogy a proci miatt van csak 55-60fpsem? (Amd a8 7600) tipusú procim van. Proci baja is lehet? Tudom az is közre játszhat de egy fix 60 jó lenne.. Egyébként ha feltolom a cpu órajelét mondjuk 3,1ghzról 3,7ghzra talán jobban teljesitene játékban? Meg már volt olyan velem,hogy játszottam és befagyott az egész játék és csak ujrainditás után volt jó. (eddig 1x volt ilyen). Kicsit aggódom,hogy a proci nem tudja kihajtani.

2017. máj. 23. 21:01
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

"Ezt nem is értem. Fix50fps de mégis jól fut egy kicsit utána nem is fagyás inkább lassulás és utana megint jó és ezt csinalja."


Ennek több oka lehet:

- Ha nem jó a ház szellőzése, a gép túlmelegszik. Ekkor a processzorok (GPU, CPU, ...) visszavesznek az órajelből hogy megakadályozzák a károsodásukat. További durvább melegedés esetén az alaplap kikapcsolhatja magát. Megoldás: figyeld a hőmérsékleteket valami programmal, főleg amikor a lassulás beüt. Vedd le a gép oldalát.

- Egy másik futó program időnként leszívja a procid és használja a memóriát. Lassuláskor hivd be a Windows feladatkezelőt, és nézd meg milyen folyamatok használnak sok memóriát vagy procit. Az is lehet h virusod van, vagy épp a vírusírtó csinálja okozza a lassulást. Lőjj ki minden felesleges programot játék indításakor.

- Ellenőrízd hogy van-e legalább 5GB szabad hely a HDD rendszer kötetén (a C:-n).


A procid kissé visszafogja a videokártyád, de nem vészesen, és nem hiszem h ez okozna ilyen lassulást.

2017. máj. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!