Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi dönti el egy alaplapnál,...

Adam1c1 kérdése:

Mi dönti el egy alaplapnál, hogy milyen VGA-val optimális párosítani, illetve elegendő-e egy 500W-os tápegység GTX 1050 Ti kártyához?

Figyelt kérdés
Laikusként próbálok összeválogatni egy komlett gépre való alkatrészt, amit aztán rábíznék egy szakemberre, de mivel addig is számolgatnom kell hogy forintban mennyi lesz a vége, igényeimnek megfelelő gépnek, így elméletben megpróbáltam összerakni egyet, ami már egy jó kiundulási alap lesz az informatikussal, ha oda kerül a sor. RAM, CPU, és a Ház, az ami már tiszta. Azokat már vágom mi mihez passzol. ...de hogy mi határozza meg a VGA-t egy alaplapon, vagy hány Wattos tápegység kell hozzá, még nem vágom.

2017. máj. 23. 22:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Kezdjük egy alapvetőbb dologgal: mire szeretnéd használni a gépet?

Amúgy: lényegében bármilyen (nem 12+ éves) alaplaphoz tudsz csatlakoztatni bármilyen (szintén nem ősrégi) videokártyát.

A másik: 1050Ti lényegében alig fogyaszt (75 watt TDP), jellemzően egy 300 wattos táp is elég szokott lenni hozzá, ha a processzor sem áramzabáló. Egyébként a szükséges táp nagyságát a CPU+VGA páros max áramigénye dönti el, az esetek 90 százalékában nem kell nagyobb négyszázasnál, a minőség viszont nagyon fontos.

2017. máj. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Trevor. ***** válasza:
Az alaplapon van PCI-Express x16 foglalat, abba bármilyen videokártyát bele tudsz tenni. Arra figyelj, hogy a processzor „kihajcsa“, vagyis ne legyen túl erős a videokártya a processzorhoz, különben alacsony fps és fps drop jön elő. 500W erős overkill egy 1050 Ti-re épülő géphez.
2017. máj. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem. A gépben minden teljesen új volna, még maga a ház is. Játékra használnám, de egy 1280x1024-es felbontáson jelenleg. i3 (7100) -as procira gondoltam a kártya mellé, egyenlőre 2x3.9 Ghz . Azt se bánom ha nem fut el rajta minden, csak már 10 éves a jelenlegi gépem, és szükségből össze szeretnék rakni egy újat. Idővel viszont valószínűleg i5-ös procira váltanék, és ha úgy igénylik a játékok, akkor egy erősebb kártyára. Szóval erre is gondolnom kell tápegység választásnál. Am köszönöm a válaszokat :-)
2017. máj. 24. 19:52
 4/6 anonim ***** válasza:
A 1050 Ti még egy darabig bírni fogja az új játékokat is, igaz nem maxon, de lehet majd még játszani vele. Szerintem a tápnak egy Chieftec Smart 500W tökéletes lenne és ár/érték arányban is egész jó. Szerintem elég lenne az i3-as processzor, viszont ha később úgyis bővíteni fogsz akkor jobb lenne ha egyből egy i5-öset vennél. (pl. i5-7400). Ha esetleg nem akarsz rá annyit szánni, akkor a gépházon simán tudsz spórolni, ugyanis a lényeg az, hogy elférjen benne minden. Már 4-5000Ft-ért is vannak olyan házak amik amellett, hogy minden elfér benne még jól is néznek ki. Kicsit visszatérve a videokártyára.. A 1050 Ti-ok közül szerintem a Gigabyte 1050 Ti OC éri meg legjobban, szóval ha amellett döntesz és megfogadod a javaslatom akkor azt veszed meg.
2017. máj. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen-igen, eredetileg is konkrétan arra a VGA-ra gondoltam, és úgy döntöttem, hogy jöhet az i5-7400. bele fog férni a keretbe. Viszont közben azt is kiderítettem, hogy a Chipsetre oda kell figyelni,. a foglalaton túl. Mielőtt alaplapot választok a VGA alá, nem árt ha tisztában van vele az ember, hogy a ez esetben pl a B250 es Chipset nek meg kell lennie.
2017. máj. 27. 21:07
 6/6 A kérdező kommentje:
...úgyértem a proci miatt
2017. máj. 27. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!