Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Régi CRT-s monitornak szebb...

Régi CRT-s monitornak szebb képe van mint a legújabb profi IPS monitornak? Színekre és nem felbontásra értem.

Figyelt kérdés

KI tudja mióta sok éve váltottam a régi CRT monitorokról LCD-re. Sokáig sima TN paneles LCD volt ami ugye olcsó de szarok a színek de lenyeltem mert másra nem volt lóvém.

Aztán erről is váltottam IPS monitorokra, és hűmeghúha élményem volt hogy de szépek a színeik.

Aztán az aktuális IPS-em beadta a kulcsot gariztatni kellett addig meg kellet volna valami helyette ideiglenesen. Eszembe jutott hogy háthé a garázsban még ott sunnyad a százéves CRT monitor.

Bekapcsoltam.

És leesett az állam. Hogy milyen gyönyörűek a színek. Az hagyján hogy a TN sehol sincs hozzá na de még az IPS se produkál ilyet.

Sajna a felbontás 14000*900 vagy mi szóval gyenge na de azok a színek…


Vajon nem kéne azért egy IPS-nek jobbat produkálni mint egy százéves kutya közönséges CRT-nek? Tudni kell hogy anno ez a crt egy semmi extra Philips monitor nem valami profi darab volt...


2017. máj. 25. 13:25
 1/4 anonim ***** válasza:

A CRT-nek mindig is jó volt a színhűsége. De igazán csak akkor tudod összehasonítani, ha egymás mellé teszed.

Mellesleg egy IPS monitort ha jól beállítasz, akkor lesznek olyanok a színek, mint egy CRT-nek.

2017. máj. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Soha nem lesznek olyan színei a TFT paneleknek, mint a CRT nek. Technológiai hátrány.

A gyártókat nem érdekli a képminőség. Az eladhatóság érdekli őket és az olcsó gyártási költség.

A plazma minden szempontból kenterbe veri az összes mai TV-t, még az OLED-eket is. Még is leálltak vele.

Szégyen. :)

2017. máj. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A plazma 300 wattot eszik, persze, hogy nem gyártják.
2017. máj. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

"t és az olcsó gyártási költség. "


Aha.... mert egy SVA curved panel vagy egy pivot IPS panel marha olcsón gyártható ugye??

Meg a 4K panelek is olcsók, meg a 144Hz-es IPS /VA panelek is... ezek mind mind marha olcsóan gyárthatóak ám...

2017. máj. 25. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!