Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Merevlemez hibás szektor?

Merevlemez hibás szektor?

Figyelt kérdés
A jelenlegi fő merevlemezem, amin a rendszer is van egy 7-8 éves 250 GB-os WD gyártmány. Sajnos tartalmaz 1 bad sector-t, aminek a hátránya meg is jelenik, pár naponta kékhalálozik. Ezt le fogom váltani, de szeretném még adatmentéshez használni. Van rá valami lehetőség, hogy a hibás területre ne lehessen adatot írni? Az a minimális kapacitásvesztés nem zavarna, már ha ez lehetséges.

2017. máj. 26. 15:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%
Ha csinálsz egy javítást akkor lezárhatod a hibás szektorokat és rendesen fog működni. A probléma az hogy általában 1 hibás szektor után nem áll meg az állapot romlás (mondjuk ha a hibás szektor azért keletkezett mert belerúgtál a gépbe vagy hirtelen áramkimaradás volt akkor nem romlik tovább). Úgyhogy én ideglenes tárolónak használnám biztonsági mentéssel.
2017. máj. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%
Hibajavításra és ellenőrzésre: Hard Disk Sentinel
2017. máj. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Értem.

Már egy pár tucat áramkimaradást túl élt, az biztos. Kb. fél éve vettem észre rajta mikor először összeomlott, hogy van rajta egy hibás szektor. Azóta ennek a száma még nem növekedett, pedig naponta 10-15 órát meg a gép, ezalatt 3-4x van újraindítva.

2017. máj. 26. 15:21
 4/11 anonim ***** válasza:
54%
Futtasd a Hard Disk Sentinel van belőle próbaváltozat is. De azt hiszem nem az nem javít csak tesztel. De hát van torrent is a világon. Az lezárja a hibás szektort és a win nem próbál oda írni így nem lesz kék halál.
2017. máj. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

És másik gépbe berakva sem lehet majd oda írni?

Egyébként ezt kaptam: [link]

Javítást tényleg nem találtam benne.

2017. máj. 26. 17:39
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak 1 szektor rossz az nem gáz. Attól még használható.

Nem mert a program "láthatatlanná" teszi a szektort amíg fel nem oldod egy progival semmilyen gép nem ír rá.

2017. máj. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

[link]

Ez régebbi verzió de a célnak jó.

2017. máj. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm. Megvárom míg megjön az új merevlemez és akkor utána majd megpróbálom ezt. Gondolom, jobb lenne ha nem azon a merevlemezen menne végbe a folyamat, amiről megy maga a rendszer is (főleg, hogy abban a bizonyos szektorban 100% hogy rendszeradat is van)...
2017. máj. 26. 20:35
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem nyugodtan csinálhatod. Ha rendszeradat lenne rajta nem indulna el a géped. Valószínűbb, hogy virtuális memória fájlja van ott azért dobja a kék halált mert nem tud oda írni.
2017. máj. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Amúgy is áthelyezi az ottani adatokat hibátlan szektorra utána zárja le.
2017. máj. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!