Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez a konfig jó lenne a mai...

Ez a konfig jó lenne a mai játékokra?

Figyelt kérdés

ASUS ROG STRIX H270F GAMING

ASUS STRIX-GTX1070-8G-GAMING GeForce GTX 1070 8GB GDDR5 PCIE

BE QUIET! Dark Base 900 fekete

BE QUIET! Dark Rock Pro 3

BE QUIET! Pure Power 10 600W

HyperX 8GB Fury DDR4 2400MHz CL15 KIT HX424C15FBK2/8

INTEL Core i5-7400 3.00GHz 1151 BOX

SAMSUNG 500GB 850 EVO SATA3 2.5" MZ-75E500B/EU


Mit gondoltok erről a konfigról? Mit változtatnátok rajta?



2017. máj. 26. 21:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, de önbizalom hiányos vagy, vagy csak feltűnési viszketegséged van? Streameken szoktak ilyen kérdéseket feltenni, ahol insta bant szoktak a kérdést feltevők kapni, senkit sem érdekel, mennyi pénze van a másiknak gépre.
2017. máj. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem! Minimum 1080 ti kell+ i7-7900k+ 64GB ram
2017. máj. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Aránytalan szar.

Gondolom csak trollkodsz.

2017. máj. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Na egyébként a kérdés teljesen jogos, nem tudom mit izél az első 3 válaszoló...


Amin változtatnék:

Alaplap:

ASUS PRIME B350-PLUS


Vagy ha szeretnéd, hogy világítson:

GIGABYTE GA-AB350-Gaming 3


VGA maradhat a gtx 1070, bár azért az ASUS áráért már majdnem olcsóbb gtx 1080-at adnak, szóval én ennek tudatában vagy olcsóbb 1070-et vennék, vagy beruháznék a pár ezer forinttal drágább 1080-ra.

Persze nyilván az nem fog világítani míg ilyenek, de jóval nagyobb a teljesítménye. Persze ha neked elég egy 1070 és szeretnéd, hogy világítson akkor nyugodtan, végül is ez személyes preferencia és úgy látom a többi hardverből, hogy elég fontos, hogy nagyon jól is nézzen ki a konfiguráció.


A gépház és hűtő jó lesz, bár olcsóbb is megtenné, de ha van rá pénz maradhat.


Tápegység:

BE QUIET! Pure Power 10 CM 500W

Bőven elég lesz az 500-as is, a 400-as is elég lenne, bár OC esetén már inkább az 500-as. Azért ajánlom inkább a CM-et, mert az moduláris, így még ez dobhat a látványon.

RAM

Ez talán az egyik legnehezebb kérdés. A Ryzen szereti a magasabb órajelű memóriákat és a Dual Channelt, Single Channelben lassabb!

Viszont 2*4 Gb- ot nem vennék, mert a későbbiekben kellene bővíteni, akkor pedig már Quad Channel lenne 4*4Gb Rammal, amit nem ír az alaplap gyártói oldala, hogy támogatna. 2*8Gb meg mondhatni drága.

Így én jelenleg beérném 1db 8Gb-os memória modullal. Minél magasabb órajelű lenne a jó, mert egy 3000Mhz-es RAM még nem sokkal drágább egy 2133-astól, viszont sajnos a 3000 Mhz-eseket csak Dual Channelben értékesítik és akkor jutunk oda, hogy 2*4Gb amit később bővíteni kéne, csak nem lesz jó a Quad Channel vagy 2*8 ami drága.

Szóval ezt ajánlom:

Kingston HyperX Fury 8GB DDR4 2666MHz HX426C15FB/8


Processzor:

AMD Ryzen 1600 (ez jobb lenne)

vagy

AMD Ryzen 1500x


SSD okés.


Single Channel Vs Dual Channel és memória sebesség összehasonlítás:

[link]


Ha másik memória mellett döntenél, MINDENKÉPP nézd meg az alaplap gyártió oldalán a memóriák támogatási listáját!


Árban kb. ugyan ott lehet, mint a te általad írt összeállítás, mert olcsóbb alaplapot és picivel olcsóbb tápot írtam, de processzorilag drágább és természetesen jelentősen erősebb, időtállóbb összeállítás ezen a téren.

Remélem tudtam segíteni. :D

2017. máj. 27. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Előző voltam.

Azt még mindenképpen hozzátenném, hogy úgy állítottam össze, hogy lehetőleg a te igényeidnek is megfeleljen és látványilag, minőségileg is ott legyen. :D


De ha rajtam múlna, én beérném egy 10K-s gépházzal és hűtővel, 120Gb-os SSD+HDD kombóval, a megspórolt 80-90K-ból, pedig 16Gb RAM-ra ruháznék be (amit neked is a közeljövőben erősen ajánlott bővíteni) és minimum egy gtx 1080-ra.

Persze nem lenne olyan halk a gép, nem adna olyan prémium érzést, nem nézne ki olyan jól, de más a fontossági sorrendünk, nincs ezzel baj.

2017. máj. 27. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó! Sokat segítettél! Valóban fontos a minőség és a külsőségek!! Úgy tekintek egy gépre, mint egy autóra ... oké, hogy megy de ha már az enyém, akkor nézzen ki jól !! :) Megfontolom a kavasoltakat! Akár még tetszetősebb is lehet :D
2017. máj. 27. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!