Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen hardvereket vegyek a...

Milyen hardvereket vegyek a procim melle?

Figyelt kérdés

Van egy i5-4590em. Semmi masom nincsen melle.

Szoval kene alaplap, ram, hdd, tap, haz es videokartya.

Vidikari nem kell olyan hu de eros, mert cs-re kell majd.

A keret 100ezer forint.


2017. máj. 28. 14:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Random H81-es alaplap(10K, használtan)

Kingston 8GB DDR3 1600MHz(13K)

GTX 1050Ti(45K)

Cooler Master Masterwatt Lite 400W(12K)

Raijintek Arcadia(10K).

2017. máj. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

[link] (450)

[link]


Házad rád bízom, de példának okáét nála szép nagy a választék: [link] (de az is árul házakat, akitől a tápot linkeltem)


HDD: [link]

2017. máj. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

gtx1050ti/rx460/rx550/rx560 40/50k

Alaplapból AsRockot vennék (majd jonnek mindjárt az Asus/Gygabite/MSI fanok szidni a pofám..), de ezzel jársz a legjobban, mert nagyon jól fel vannak szerelve.

Tápból, ha tudsz, FSP-t szerezz.

RAM:Corsair,Kingston,G.Skill

HDD:Toshiba-t ajánlom, a WD-t meg kerult a pics*ba.

Ház..akkora legyen, hogy a fentiek beleférjenek!

2017. máj. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Aztán miért pont FSP-t? Mert a Prohardveren azt ajánlották? Na és azon belül milyen szériát akarsz a kérdezővel vetetni?

A HDD-vel kapcsolatos véleményedet is indolod már meg, légy szíves.

RAM-nál meg nem a márkát kell nézni, csak órajelet, kapacitást, esetleg késleltetést, bár utóbbi annyira nem számít.

Alaplap: nem vagyok fan, annál azért több eszem van, de részletezd, kérlek, mit tud egy bizonyos típusú Asrock lap, és mennyiben gyengébbek nála a vele egy árban lévő konkurensei.

2017. máj. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#4

1. Azért FSP, mert egyrészt egy elég komoly GYÁRTÓ (és nem csak felmatricázza a tápjait, mint a BeQuiet, Corsair, Chieftec, és társai), a prohardvernek ehhez semmi koze, attol fuggetlen ott sem véletlen dícsérik, tegyem hozzá.

2. A WD-t meg azért javaslom kerulni, mert nagyon surun megpusztul (nekem is van itthon három halott WD HDD teszem hozzá. Kibovítve az elozoeket, a Seagate HDD-k is jók.

3. Mint ahogy a kommentemben is indokoltam, azonos árkategóriában az AsRockok jobban fel vannak szerelve, mert a fanok úgyis az Asus-t meg az MSI-t fogják vinni, ezért AsRockokra kisebb kereslet, kénytelenek olcsóbban adni az egyébként ugyanolyan jó termékeket.

4. Ezzel tisztában vagyok. Ugyanakkor a kérdezo valoszínuleg gyártókra kíváncsi elso sorban. Emellett a kérdezo esetében a keretosszeget tekintve szerintem 8GB DDR3-on kívul nem igazán játszik más.

Órajelnél, késleltetésnél a kulonbség mérheto, érezni viszont nem fogja, ettol fuggetlen ha szerencséje van, talál 2133MHz-s C9-es késleltetéssel.

2017. máj. 29. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#5.Ennyi hülyeséget már rég olvastam.

"egy elég komoly GYÁRTÓ"

Valóban egy komoly gyártó, jó beleket gyárt csak épp más tápegységekbe.Brand alapján sosem veszünk tápot, a Raider széria az például hulladék, de ez minden gyártóról elmondható.(a Seasonic kivételével)


Az alapján nem érdemes általánosítani hogy most épp mi romlik el nálad, tömeggyártás van.

Jelenleg 3 HDD gyártó van, azok közül meg tök mind 1 hogy melyik gyártó termékét veszed.Persze hogy nagyobb a hibalehetőség amikor sokkal több HDD-t ad el a WD mint a Toshiba és a Seagate.


Jelen álláspont szerint a Giga-nak van a legjobb ár/értékű B250m-es lapja, az MSI a B250-es lapja, az ASUS-nak a Z170-es stb.

Szóval minden gyártó csinál jó alaplapokat, az ASrock is de nem messze a legjobb minden téren.(lásd fentebb, konkrétan nem tudsz olyan B250-es alaplapot mondani ami labdába rúg a B250 Mate mellett a saját kategóriában)

2017. máj. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!