Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem rég vettem egy 2.5"-os...

Czibles kérdése:

Nem rég vettem egy 2.5"-os külső winchestert és 2 usb dugó van a kábel végén. Ha csak az egyiket dugom be akkor is ugyan úgy működik mintha kettőt dugnék be. Miért kell akkor mind a 2?

Figyelt kérdés
2010. máj. 17. 17:37
 1/4 Balar válasza:

Szia!


Nincs küldő vinyóm és utána olvasni is lusta voltam, de szerintem azért kell neki 2, mert 1 USB aljaztról nem tudna akkora feszültséget felvenni felvenni amennyire szüksége lenne. Lehet, hogy megy 1-el is, de lehet hogy a sebessége nem éri el a maximumát. Sok más értelmét nem látom a dolognak. Szerintem ha megnézed a 2 dugót akkor nem egyforma. Az egyikben 4 másikban csak 2 láb van és ha csak a 2 lábasat dugod be akkor fel se ismeri a géped, de lehet hogy tévedek.


Remélem segített valamit. Üdv!

2010. máj. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

4 érintkező van mind a 2 dugóban.

2. dugó az csak feszültség kiegészítést ad.

de nem vettem észre gyorsaság beli különbséget, ha egy vagy 2 dugóval használnám.


igazából csak azért érdekel hogy a kábelt is vinnem kell vagy elég a szekezetet vinni, ha van máshol sima mini USB-s kábel. márpedig szokott lenni mindenkinél, mert a legtöbb fényképezőnek is ilyen dugója van.

2010. máj. 17. 19:18
 3/4 anonim ***** válasza:

Csak azért van kettő, mert van hogy nem kommunikál egyről, nem kap kellő feszültséget. Ezt a másik bedugásával korrigálhatod. Szóval nem gyorsít, ha kettő van bedugva, csak üzemképessé teszi...

A régi gépemen kettő a mostanin egy usb csatlakozás kell, mert leadja az 5V-ot. Vidd azt a zsinórt...

2010. máj. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
oks, köszi
2010. máj. 17. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!