Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hp Elitbook 2540-hez milyen...

Hp Elitbook 2540-hez milyen hűtőt kellene venni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az a problémám, hogy így nyár tájékán nem bírja ezt a meleget és egy idő után rebootolja magát mert felforrt xD.

Tehát ha van személyes tapasztalat, vagy az én gondolatmenetemre reflektálna valaki, azt szívesen várom!

Saját gondolat menet: 1. Na jó akkor megyek és veszek egy notebook hűtőt... és itt már gondba is ütköztem milyen méretet kellene vegyek :O lemérem keresztbe és az jó? Vagy mindegy neki hogy milyen típusút veszek? Tehát vehetek neki Trust hűtőt vagy Deepcool vagy xc itt kellene nekem egy kis segítség.. +hogy az mennyire oldaná meg ezt a felmelegedős dolgot? A válaszokat előre is köszi! :)



2017. jún. 4. 22:39
 1/7 anonim ***** válasza:

A laptop hűtő olyan mintha kinyitnád a csapot és folyamatosan raknád alá a vödröt, mert folyik a víz, de az mindig betelik a csapot kell elzárni.


Azaz informatikai szavakkal élve, a laptopodat ki kell takaríttatni és új hűtőpasztát felvinni a gyári hűtő és processzor közzé, mert már régi gép és valószínű régen nem volt karbantartva. Attól hogy veszel laptop hűtőt a problémát nem szünteted meg a gép attól még koszos poros lesz belül és kell neki a takarítás.

2017. jún. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem sokat érnek a laptop hűtők, szerintem is alapos tisztítás-pasztázás a megoldás. A hátulját érdemes kicsit megemelni a gépnek néhány centiméterrel.
2017. jún. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ha jól emlékszem egy hónapja volt teljesen átpucolva a gép mondjuk ezt a pásztázást nem tudom, hogy működik de köszönöm :)
2017. jún. 5. 12:24
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha nem volt pasztázva, akkor lehet gond.

Amúgy olyant érdemes venni, ami a teljes aljt hűti.

2017. jún. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
(a processzort pasztázzák újra, hogy a hűtő elvigye a meleget)
2017. jún. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A processzor és a processzort hűtő réz blokk közzé fel kell kenni úgynevezett hűtő pasztát. Mivel a processzor és a hűtő felülete mikroszkóppal nézve nagyon nem sima, ezért kell a paszta mert az kitölti az apró nanométeres réseket. Ezt gyárilag az összes létező laptop és számítógép megkapja, de ez 2-3-4 év alatt teljesen szét szárad és nem tud jól hőt átadni a hűtőnek és így túlmelegednek a gépek.


Ha ez a takarításkor nem volt cserélve akkor az a takarítás nem sokat ért. Minőségtől függően 200-1000ft körül kapni ilyen pasztát, ajánlott az arctic mx2 vagy mx4. Biztonságos és nagyon jó minőségű cucc. Kb 10x újra lehet kenni vele egy processzort szóval jó sok évig elég egy tubus.

2017. jún. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! ment a zöld pacsi
2017. jún. 5. 21:36

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!