Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Intel i7 3770 processzor...

Marydan kérdése:

Intel i7 3770 processzor manapság melyik VGA kártyát képes kihajtani?

Figyelt kérdés
A kérdésben említett processzorral rendelkezem. Arra lennék kíváncsi, hogy manapság melyik videokártya az amit CPU limit nélkül maximálisan képes még ez a proci kiszolgálni. Nézelődtem HW piacon mik vannak manapság. gtx 1070 vagy 1080-ra gondoltam. Szerintetek melyik lenne jobb választás? Valamint szerintetek mikor érdemes platformot cserélni? Ez a 3. genes proci úgy gondolom a 8 szálával még mindig képes kiszolgálni. Nem érzem azt hogy váltanom kéne viszont egy 960 kártya manapság már karcsú a mai gamekhez.

2017. jún. 7. 02:17
 1/8 anonim ***** válasza:
1070 a teteje szerintem.
2017. jún. 7. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 MGéza ***** válasza:
Ez főleg az adott játéktól függ, hogy mennyire képes használni a prcoesszor képességeit(8 feldolgozószál), illetve a használt monitor felbontásától, valamint a játékban használt beállításoktól. Épp ezért a "kihajcsa" kifejezés értelmetlen dolog: beállításoktól függően CPU avagy GPU limitről beszélhetünk.
2017. jún. 7. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Emellé akármit tehetsz.

Amúgy FHD-ra szerintem még jó a 960, nekem hasonló erősségű 1050Ti van, és nem panaszkodhatok.

2017. jún. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Es konkrétan mit takar ez a CPU meg GPU limit? Például ha 100%on megy a proci és a vga csak 50% akkor azt jelenti hogy már nem tudja jobban kihajtani? Tehát lenne még tartalék, de nem tudja kezelni? Gondolom fordított esetben ugyanez a helyzet ha 100on megy a GPU és alig pár százalékon ketyeg a CPU.
2017. jún. 7. 20:41
 5/8 A kérdező kommentje:
Igazából arra akarok kilyukadni ezzel, hogy mikor jön el az az idő, amikor azt mondhatom már kevés az erő a cpuban vagy maga az egész hardverben és csere vagy új platform váltás szükséges?! Mert néztem összehasonlító teszteket. Elvileg ez az i7 pont olyan teljesítményt nyújt mint egy i5 6500 vagy 7400.
2017. jún. 7. 20:45
 6/8 A kérdező kommentje:

[link]


Ez mennyire megbízható és pontos adat? Vkinek van vmi tapasztalata erről az oldalról?

2017. jún. 7. 20:54
 7/8 MGéza ***** válasza:
Kérdező: Igen, körülbelül azt jelenti amit leírsz.
2017. jún. 8. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A 1070-et még simán mellé tenném, főleg fullhd-nál nagyobb felbontásban pl WQHD.
2017. jún. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!