Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nagy a különbség két laptop...

Nagy a különbség két laptop között, ha minden paramétere ugyanaz csak az egyik két magos a másik négy magos?

Figyelt kérdés

azaz 7200, 8 GB ram, stb stb, minden más egyezik.

egyedül sztem a GHz a kérdés, de azt nem tudtam kikutatni.


ezt úgy kell számolni, hogy ahány mag, annyiszor pl. 2,8 GHz pl vagy nem?



2017. jún. 7. 09:40
1 2
 1/12 Derwer ***** válasza:

Igen, nagyjából.

Csak épp lehetnek évek a két proci között, amiből következően, közel sem azonos a két proci teljesítménye. Konkrétan miről van szó?

2017. jún. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

köszi, az zavart meg, hogy egy jobb i5-öst akartam, és akkor kiderült, hogy mindegyik csak 2 magos, amelyiket néztem és amelyik pénzben is oké nekem.


ha megtennéd, h rálesel erre a kettőre, megköszönném a véleményed, pl én semmi különbséget nem látok (csak a ram a fele, de még bővítve is olcsóbb) a kettő között.


Mi a különbség az aspire E5 és F5 széria között? (ők se tudták megmondani ...)


[link]


és


[link]


köszi előre is

2017. jún. 7. 09:50
 3/12 Derwer ***** válasza:

A két laptop közötti különbség, hogy az E5-ösben

Eggyel újabb generációs Proci van (6200u vs 7200u kb 18% difi)

32GB-tal több SSD (rendszernek amúgy 96 és 120GB is elég mondjuk, nem számít, van mellette HDD az adatoknak)

Matt a kijelzője nem fényes

De kevesebb RAM van benne


Ha nem játszól a dedikált videókártya felesleges amúgy.

2017. jún. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

nem játszok csak olykor videoszerkesztés miatt azért nem ártana ha pl egy fél órás video rendereléséhez nem egy éjszaka kellene .. ez a bajom, de ha tudsz ennél kisebbet, ami jó, akkor szívesen veszem a véleményed.


a többi oké, de azon akadtam meg, hogy matt kijelző? és az milyen? tudsz esetleg egy mintát linkelni rá ?

2017. jún. 7. 13:43
 5/12 Derwer ***** válasza:

1; Video rendereléshez nem értek. érdemes utána olvasni, szerintem ezek a videó kártyák nem segítik, max az IGP, a CPUba integrált GPU.

2; A Matt kijelző a jobb általába véve, a fényes az tükröződik, nehéz látni, főleg napfényben.

2017. jún. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
értem köszi
2017. jún. 7. 16:36
 7/12 A kérdező kommentje:
viszont ezen a videokártyán most elgondolkodtattál ...
2017. jún. 7. 16:39
 8/12 Derwer ***** válasza:

Kezdésnek az adott szoftver specifikációját nézd meg.

Nagyon nem mindegy amúgy hogy video renderelés vagy konvertálás.


Ismétlem: Amúgy nem értek hozzá, utána kell olvasni.

2017. jún. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
igen, csak tudod, ha mindennek utána olvasok, még 1 év múlva is itt fogok ülni és olvasnia dolgokat, miközben sürgősen kéne egy gép. de az döbbent meg a legjobban, h a forgalmazó üzletek se tudnak semmit. mert az hogy én nem, az rendben, na de ők még annyit se tudtak mondani, mint Te ...
2017. jún. 8. 07:14
 10/12 A kérdező kommentje:
egyébként azóta se E5 se F5 mert úgy néz ki rábeszéltek egy V5 -re, szinte minden ugyanaz, csak négy magos a proci. gondolom azért az nagyon nem mindegy, még ha nem is olyan magas a szám. 7200U helyett 6700HQ
2017. jún. 8. 07:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!