Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Windows 7 probléma megoldása?

Windows 7 probléma megoldása?

Figyelt kérdés
volt rajta hang. valamit ellállítottam, de most nincsen hang. a hibajelentő írja h nem vette észre a hardverváltozásokat a gép. azt írja h nincs illesztőprogram a hangnak. hiába csatlakozok netre h javítsa a hibákat vagy új illesztő programot keressen nem történik semmi . már szinte az összes súgóban lévő hibamegoldást kipróbáltam. kivéve a hangkártyát. de a gép nem írja az eszközökben h van-e vagy sem. nem tudom szétkapni a gépet éls főleg megkeresni a hangkártyát. már abban sem vok biztos h volt-e rajkta hang. sztem nem a hangkártyával van a gond. nemrég vettem, s nemigen használtam, mert csak most van netem. és ez egy régies laptop. Valami ötlet,,tanács? Illesztőprogramot hogy rakjak rá? vagy segítene az újratelepítés? csak a gép egy korábbi állapotára lehet állítani de akkor sincs hang s ugyanúgy kiírja h hardverváltozás így-úgy.

2017. jún. 9. 15:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
2017. jún. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
A régies laptop gyártója és típusa ismert e előtted?
2017. jún. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
holnap majd leírom amit kiír a gép adatairól
2017. jún. 10. 00:04
 4/20 A kérdező kommentje:
inkább telepítek rá windows xp-t vagy 8-at. ojan pocsák ez a 7-es. megtalálja a hibát, de hiába a net nem tolti le a szukseges illesztoprogramot.
2017. jún. 10. 01:17
 5/20 A kérdező kommentje:

ezt írja

info

számítogepnev USER PC

WINDOWS VERZIO 6.1

Architektura x86


hang hiba megakadályozoja

Csomagverzio 1.0


Microsoft Windows


hanglejátszás

csomagverzio 1.0

Microsoft Corporation


hardver es eszkoz


csomagverzio 1.1

MIcrosoft Windows



nem illeszt illeszto programokat a netrol csak írogatja, hibaelhárítást nem csinál.

2017. jún. 10. 02:13
 6/20 anonim ***** válasza:
Nem egészen erre gondoltam. A laptopok alján ott van a típusszám, az kellene, meg a gyártó neve, akkor esetleg meg tudom keresni az illesztőt. Az XP-t nem javasolnám, még butább, mint a hetes, és nem is biztonságos.
2017. jún. 10. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Sokminden van írva. előző gápemnek a teteján volt leárva.



Product Compaq nc6000

s(n : CNU4211B5

P(N : Dp894A (kereszt)ABD

dy service tag Cn c 6000 OP160X440WGN51P GR

6060A0169401

warranty 3 year



hp

compaq nc 6000

intel inside pentium Anatel

Modem Model T60M283.00

2017. jún. 10. 10:43
 8/20 anonim ***** válasza:

Ez már így jó lesz, köszönöm.


A helyzet az, hogy Windows 7 rendszer alatt nem is biztos, hogy lesz hangod, mert hivatalosan a támogatási listában sincsen benne, de még csak a Vista sem.


Ellenben találtam egy ilyen oldalt, innen le tudod tölteni a 7-es illesztőprogramokat:


Audio:

Conexant CX20468-31 AC97 Audio Driver


ADI Soundmax Driver for windows 7


Ez a két sor lesz számodra fontos, sajnos nem tudom a kettő közül, melyik hangeszköz van a laposodban( próbáld ki mind a kettőt, valami csak történik)


[link]


..Ha nagyon nem menne, akkor mellékelem a gyártó support oldalát is, innen le tudod tölteni az XP-s drivereket, ha azt szeretnéd visszarakni( Egy Ubuntu Linux azért sokkal jobb választás lenne).


[link]


Van egy harmadik opció, hogy Win 8.1, ill 10 felé indulsz el, azoknak már sokkal jobb az illesztőprogram telepítés automatikus része, bár a gép régi, azt is érdemes lehet megpróbálni.


Látatlanban ennyit tudok segíteni, sok sikert, remélem megoldódik a problémád!

2017. jún. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Az elso ket honlapra nem tudok rámenni. a másik kettore biztos (mert kek színő) de csak holnap tudom kiprobálni.

ha nem sikerulne akkor honnet es hogy rakjam rá a windows xp-t? de most is nagyon koszi a segítseget

2017. jún. 10. 13:20
 10/20 A kérdező kommentje:
vagy a windows 8-at telepíteni?
2017. jún. 10. 13:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!