Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Intel Core i3 4170 processzor...

Intel Core i3 4170 processzor és 4Gb RAM mellé milyen videokártyát ajánlotok?

Figyelt kérdés

Játszani, meg filmeket, videókat vágni/konvertálni kellene. Elsősorban PAL-ban, de néha akár HD-ban is(bár ezt tudom mellőzni). Meg van, amikor több órás filmeket veszek fel OBS-el IndaVideóról .mp4-be, hogy tudjam a telefonomról nézni, ha vonattal utazok valahova.


Játékokból amit játszok:

Stickman Warfare

TeamFortress 2

Valami "utángyártott" Minecraft

illetve szeretném kipróbálni a CounterStrike 1.6-ot is.


Maga a gép nem régi(konkrétan januárban raktam össze vadi új cuccokból), de esetleg gondot okozhat, hogy elég spéci gépről van szó.

Két merevlemez van a gépben, melyekről két különálló operációs rendszert futtatok.

Az egyik egy Windows 7 Home Premium, a másik egy Linux Mint 18.1.


A cél értelemszerűen az lenne, hogy a kártyát mind a két rendszeremmel tudjam használni. Életem első videokártyája lenne. Eddig csak alaplapit használtam(előző gépem laptop volt).


Gépem:

Asus Z97-P

Intel Core i3 4170

4Gb DDR3 RAM

2x 2,5" 500Gb Hitachi HDD


A segítséget előre is köszi! :)



2017. jún. 10. 19:35
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

Kimaradt, de természetesen jó lenne, ha újabb játékok is elindulnának vele.

Kb. 20-25 000-t szánnék rá.

ja, meg van videokártyához való ág a tápomon, szóval olyan fajta is lehet, ami nem a foglalatból veszi fel a tápot, hanem külön vezetéken kéri.

2017. jún. 10. 19:41
 2/18 anonim ***** válasza:

[link]

27-ért már van RX 460. Ezen bármi elindul, és túl erős tápot sem igényel. Alá nem kéne adni, ha újonnan szeretnél vásárolni.

2017. jún. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 3 napos mákos lecsó ***** válasza:

Lehet olyan ami 2db 6 pinest kér?


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Én speciel egy 7870 ghz edition-t választanék (vagy r9 270X-et).


ui.: Jönnek majd sokan akik mondják ,hogy lehetett volna jobb is januárban a konfig, de nem sokkal. Jó ez így.

2017. jún. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Lecsó ajánlatai közül is választhatsz, de arról ne feledkezz meg, hogy gari nélkül azért rizikós dolog VGA-t venni.
2017. jún. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
#4 Rizikós, lehet ,hogy bitcoint bányásztak vele stb. Lehet megfőzték stb... De letudják hagyni az rx460-at. Mondjuk egy gtx960 használt ennyiért nagyon jó vétel lenne.
2017. jún. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Tudom hogy nincs nagy köze a kérdéshez, de indavideo.hu-ról le is lehet tölteni a videókat az indavideo.nxu.hu oldalon.
2017. jún. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Normális bányászkártyák rendszerint sokkal jobb állapotban vannak mint ami átlagfelhasználásra volt, alulfeszelt normális fan görbével használja mindenki aki ért hozzá, sokkal megkíméltebbek ezek a kártyák mint amiket naponta használnak pár óra játékra. A gond az, hogy a videokártya bármiféle előjel nélkül is meghalhat, bírhatja 7-10 évig(vagy akár tovább), meg bírhatja fél évig is. Garancia nélkül legfeljebb akkor ha nagyon jó áron van, vagy ha tudsz venni másikat ha másnap meghal.
2017. jún. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

benéztem a gépbe, és méretben is van megkötés. Nem lóghat túl az alaplap szélén a kábelek miatt.

A 20-25K-t új árként gondoltam. A használttól félek. Főleg így elsőre, hogy még soha nem volt videokártyám.

2017. jún. 10. 23:38
 9/18 A kérdező kommentje:

ez milyen?

[link]

2017. jún. 10. 23:55
 10/18 anonim ***** válasza:
51%

Jaaj, egyszer vettem én is low profilú kártyát, mert Azt hittem attól hogy új, jó lesz.. De még szarabb volt mint a több éves kártyám! Azt meg előtte eladtam! Kb 2 hétig próbáltam használni, de minden akadt, még a régebbi játékok is, így buktával adtam el! Ezt az élményt soha nem felejtem!


NE VEDD MEG EZT! kb semmire nem jó! Hidd el, hatalmasat csalódtam én is!

2017. jún. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!