Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi okozhatja egy videókártya...

Mi okozhatja egy videókártya leállását/lefagyását egy játék/benchmark indulása után? Hogyan lehetne ezt megoldani, szoftveres vagy hardveri hiba lehet?

Figyelt kérdés

A kártya: Asus gtx 770 OC 4gb

Az alaplap: Gigabyte H61M-S1; proci: Intel core i5-2400

Egy MSI gtx 950-nel működött hibátlanul, a videókártya meg működött egy másik alaplappal, processzorral!

BIOS-t frissítettem rajta, és a legújabb nvidia driver is megvan. Tápegység FSP Hyper M 700W


Böngészni, office-ot használni lehet vele, de amint egy játék elindul: egyből meghal. A ventilátorok felpörögnek, a kép eltűnik, a hang is!?!?, de a OP rendszer nem, mert a gépet kombinációval szabályszerűen le lehet állítani.

Előre is köszönöm a segítséget!



2017. jún. 12. 19:26
 1/6 Kránitz Ádám ***** válasza:

Tippeim:

-Nem dugtál be minden kábelt és nincs elég kraft a kártyának.

-Haldokló félben van a kártya.

-Túlmelegedés.

-Nem megfelelő a kártya behelyezése.

-Túlmelegedett VRM/VRAM.

2017. jún. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

1,pasztázni kell

2,ujra kell golyozni

3,vram haldoklik

2017. jún. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Shaddark ***** válasza:

Amikor elindítasz egy ilyet a kártya 2d módból 3d-be vált ahol sok más modilja is bekapcsol amit eddig nem használt.


Mivel nem tellik el 1-5 perc a fagyásig hanem azonnal lefagy, én nem hiszem hogy túlmelegedés lenne. Ezért nem látok esélyt rá hogy újra-pasztázás és hasonló javítások megoldanák a problémát.


Szerintem kártya csere lesz belőle :(

2017. jún. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Kránitz Ádám ***** válasza:

Miért ne lehetne melegedés?


Ha olyan retkes a hűtőborda, hogy a VRM/VRAM nem kap elég levegőt akkor pikk-pakk túlmelegszik, főleg a VRM.

2017. jún. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Shaddark ***** válasza:

Én úgy tapasztaltam.

Eddig az 50-60 kártyából amit láttam hibásat, azok amik egyből "elmentek" amint váltott 3d-re kivétel nélkül mind hibás volt. Amelyek túlmelegedtek azok pedig bírták l-30 percig és utána kapcsoltak le. Plusz ezek írták az eseménynaplóba is, így nem volt túl nehéz rájönni sem.


De persze lehet hogy most más a helyzet, csak én még nem láttam ilyet.

2017. jún. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Kránitz Ádám ***** válasza:
7970-el tapasztaltam, hogy a beakadt venti miatt a VRM túlmelegedett, annyit még bírt, hogy 2D-be menjen a dolog, de amint 3D-t kapott, elszállt.
2017. jún. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!