Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Üdv! A számítógépem mostanában...

Kacsaf kérdése:

Üdv! A számítógépem mostanában iszonyatos módon belassult. Valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés

Többször is újratelepítettem, próbáltam windows 7,8,10-et is, de minddel ugyanolyan lassú, épp ezért a szoftveres hibát én kizártam. Gondolom így látatlanban nem lehet megmondani melyik alkatrész kezd tönkremenni, de van esetleg valami könnyen használható program, mi meg tudja mutatni?

Úgy képzeljétek el, hogy a skype és a chrome van fent csak a gépen, meg egy vírusirtó, és igy is maximális terhelésen van a ram meg a proci is (win7 asztali widget mutatja). Paraméterek: 2GB ram, 1GB nvidia videókártya, AMD Athlon II X2 245 2,90gGHz proci. Az a vicc, hogy a környékünkön lévő egyetlen egy szervízben nem találtak hibát benne. Bármilyen ötletet szivesen fogadok.



2017. jún. 15. 12:58
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Mert nincs hiba. Egyszerűen csak gyenge a géped.
2017. jún. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

mi az az 1gb nvidia videokártya? Pontos név kell, ahogy a procit is le tudtad írni, mivel a videokártyánál pont a VRAM mérete a legutolsó adatok közt kullog és semmit nem mond a kártyáról.


32 bit-es op rendszert raksz rá? 64 bitnél felrakja a 32 és a 64 bitest is, ami elég szépen leeszi a gépet (nekem alapjáraton 2,2 GB-ot eszik win 10-nél).


merevlemezed hogy áll? HD Sentinel-t töltsd le és futtasd át a gépen, hátha haldoklik a merevlemezed (pl töredezett, elvesztek a szektorok, szét van hajtva stb).


Portalanítva, újrapasztázva mikor volt a géped? A magas hőmérséklet szintén gyilkolja a teljesítményt, ha el van tömődve a léghűtés/venti, akkor hamar felforrósodik és visszavesz a teljesítményből mielőtt szétolvadna. Ugyan ez van teljesen kiszáradt pasztánál is.

2017. jún. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Újrahúzás után a frissítés szokott max terhelést csinálni sokszor. A vírusirtó + a Defeneder együtt szintén terhel.


Hagyd frissíteni mint tipp. A 8.1 és a 10 aránylag normálisan teszi ezt, a 7 lassan frissít és pörgeti a gépet.

2017. jún. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Takysoft ***** válasza:

2 ötletem van, ami ugyan némi ráfordítást igényel, de a gép teljeítményét kb megháromszorozza majd. (nem játékban! csak úgy mindenhol máshol)


Az első némi memória volna. mondjuk duplaennyi.

Lesd meg, h hány slotod van, és milyen modulok benne. Szerencsés esetben 4 slotoban, ezekben 2x1gb memória, és tudsz még hozzá venni. Ez nem egy kimondottan rága upgrade, de nagyon hasznos lesz.

AIDA64 simán kiírja, hogy milyen slotok vannak, és ebben milyen modulok (az is fontos, h DDR2 vagy DDR3 kell az alaplapba)


A másik, ami igen esszenciális lenne:

Ma már ilyet szinte senki se csinál, mert nem valami okos dolog, de tartok tőle, hogy te merevlemezre próbáltál windowst telepíteni.

Ha nem tévedtem nagyon, akkor ezt ha megteheted, sürgősen hagyd abba, és soha többé ne csináld :)


Ha van rá keret, akkor egy 250 gigás Samsung Evo 850 szériájú SSD-t javaslok. Nagyon megbízhatóak és jók is.

SATA3-as változatot, ne az M.2-est, mert azt szerintem nem tudja a géped. (az se baj ha a gépedben csak SATA1 vagy SATA2 van... az SSD nem is elsősorban a sebessége, hanem az elérési ideje miatt lesz nagyon gyors, ha oprendszert teszel rá)


Hardveraprón az "üzletemberek" néha egész olcsón adnak el új és garis darabokat. Ha kell, szívesen segítek keresni. (írj privit)


Ha nem fér bele, akkor lehet lejjebb adni márkából vagy méretből is.

120 giga mindenképp kell, mert annyit azért gyorsan be tud lakni a windows.

Sajna a Samsung 120-as SSD-je nem valami jó ár/érték arányú...


+1 tipp az SSD-hez:

Mivel az SSD nem merevlemez, így tud extra funkciókat. A legfontosabb a TRIM funkció. (adat felülítás 1 utasítással 3 helyett, mint ahogy a vinyóknál volt)


Ahhoz, hogy a TRIM működjön, ezek kellenek:

-legyen bekapcsolva az oprendeszerben (win8-10-ben alapból bekapcsolja)

-az SSD ne IDE hanem AHCI módban menjen.

Ezt az alaplapi UEFI-ben lehet bekapcsolni (régi számítógépeknél BIOS).

Fontos, hogy ha átkapcsolod a sata vezérlőt IDE-ről AHCI-re, akkor már feltelepített windows nem biztos, hogy el fog indulni. (ilyenkor kapcsolj vissza IDE-re, és lehet trükközni... vannak ilyen regedites trükkök, hogy feltegye magának sata drivereket a windows)


Ennél érdemesebb úgy csinálni, hogy az SSD beszerelésekor kapcsolod át AHCI módba a sata vezérlőt. Ekkor frissen erre telepítve helyből nem lesz gond.


Amikor mégis lehet gond: Ha nagyon régi az alaplapod, akkor a Windows nem biztos, h talál hozzá sata vezérlő drivert. Iyenkor vagy keresel magadnak a neten és feldobod a install pendrive-ra azt is... vagy maradsz IDE módban.


Trim funckió előnyei pl h picit gyorsabb, és picit tovább él majd az SSD


Ami még nagyban növeli az SSD élettartamát: SOHA ne töredezettségmentesíts. (tökör rúgja a wear levelinget.. de ez megint egy külön story, és már így is elmentem picit offtopic irányba)


Rendeteg 6-8 éves vacakból csináltam már használható számítógépet egy SSD meg némi ram segítségével :)

2017. jún. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Próbáld másik procival, az AMD-k memóriavezérlője a prociban van, hajlamos kinyúlni, és akkor ez van.

Nem 100%, egy próbát megér.

2017. jún. 16. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Ezt a számítógépet tulajdonképpen anyámék használják skypolásra, azért is nem terveztem költeni rá nagyon. Egyszerűen nem tudom megemészteni, hogy kb 5-6 évvel ezelőtt win7 alatt tuti nem volt ilyen lassú, ezért is gondolom, hogy valami kezd tönkremenni benne. El tud használódni valamelyik alkatrész? Van ilyen? Tegnap kiszúrtam egy svchost.exe nevú folyamatot, ami zabálta a ramot. Miután kiiktattam, kicsikét jobb lett, de nem sokkal.

Ram: 2gb

Videókártya: nVidia GeForce GT 240

Proci: AMD Athlon II X2 245 2,90gGHz

HDD: 300GB

Windows 7 64bit

Töredezettségmentesítés megvolt, a windows gyári töredezettségmentesítőjét használtam, de mindjárt kipróbálom a HDsentielt is. Félévente takarítom belülről, januárban volt újrapasztázva.

Ha lenne egy másik procim vagy ramom már rég kicserélgettem volna benne, hátha rájövök mivel van a baj.

2017. jún. 16. 10:13
 7/9 anonim ***** válasza:
Mondom hogy gyenge!!!! Azt hiszed, ha valamit megveszel akkor az évekig ugyan azt a teljesítményt hozza? Hát tévedsz..
2017. jún. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A követelmények folyamatosan nőnek, ami 5-6 éve volt, már rég elmúlt, minden programnak egyre nagyobb a gépigénye. Lásd ott voltak a régi dos-os játékok 400 kB meg társaik. Most meg jóformán 60-70GB egy új játék helye. Nem dísznek nőtt fel ennyire az sem.


A másik a támogatottság, a régi rendszerekhez (főleg vga) egyre kevesebb a támogatás, mert a gyártónak se mindegy hogy 5000 termékre kell ugyan azt a frissítést kiadni átdolgozva, vagy 100-ra.

2017. jún. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Vegyél bele RAM-ot, az dobna a gépen. 2GB már nagyon kevés. Nem kerül sokba, használtan is vehetsz nyugodtan.
2017. jún. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!