Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Jó így szerintetek ez a gamer...

Jó így szerintetek ez a gamer konfig (alaplap vétellel)?

Figyelt kérdés

amd fx 8320 processzorom van, asus gtx 1060 6gb videokártya,16gb ddr3 ram. szeretnék hozzájuk alaplapot venni. Mit tanácsoltok?

[link]

[link]

ezt a kettőt néztem,de nem tudom eldönteni.

ddr3 ramjaimat nem szeretném cserélni feleslegesen, nem éri meg szerintem, illetve am3+ os foglalatú kéne,ez azért jelentősen leredukálja a választási lehetőségeket.

mit gondoltok?



2017. jún. 18. 20:25
 1/8 anonim ***** válasza:

[link]


Elég a 970-es chipkészlet... Az első amit linkeltél alaplap nagyon túl van árazva.

A 2. nem rossz, de van 27K-ért is az más boltban...


Én egy ilyen régi procira biztosan nem költenék ilyen drágán alaplapra... Még a használt alaplapokat is fontolóra venném. Az Fx 8320 néhol vissza fogja fogni a Gtx 1060-at FHD vagy alacsonyabb felbontás mellett... :S

És megértem, hogy nem szeretnéd cserélni a memóriákat és a procit, mert most elég drága lenne 16Gb-nyi DDR4-es memória, új proci, új lap...

2017. jún. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
990X-et venném, mert arra a VRM-re hasütővasat is ráköthetsz.
2017. jún. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"Én egy ilyen régi procira biztosan nem költenék ilyen drágán alaplapra"


Első vagyok.. ezzel az írásommal arra gondoltam, hogy az általad linkelt alaplapokra nem költenék, 20K-ért amit linkeltem még belefér szerintem...

2017. jún. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
értem,akkor tehát jobb lenne választanom egy másik,erősebb procit is, ebben tudnál segíteni hogy kb milyen kategóriájú az amivel ki tudnám használni a videokártyát?
2017. jún. 18. 21:02
 5/8 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
Ebbe már felesleges nagyobb procit venni.
2017. jún. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

[link]


Vagy ez használtan. Proci jó ami van, húzd fel 4,5Ghz-re aztán lazán elvisz minden játékot.


Hűtőnek LC-CC-120, ami kb. 6k. FX-9590-et kb. 66fok alatt tartott tesztben szóval húzva megbirkózik a 8320-al is.


[link]

2017. jún. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha meg van a proci hagyjad, de ha még nincs, akkor egy Intel Pentium G4560 játékok terén több FPS-t profukálna 18K-ért... De annyival nem lenne gyorsabb, hogy cserélni is érdemes legyen erre a már meglévőt...


20000-49000 Ft között nincs egy épkézláb normális ár/érték arányú processzor.

Szóval amit legolcsóbban megérné venni, az a Ryzen 1400.


Ha úgy érted, hogy ebbe a foglalatba mi lenne a jó, nem igazán van, mert a mostani procit OC-zod és nem lesz vele gond.

Használt piacon lehet olyat csinálni, hogy eladod a mostani procid és veszel egy régebbi i5 vagy i7-et és mellé lapot. :


[link]


i5 2500k már nem rossz, erősebb a mostani processzorodtól, de egy i7 lenne az igazi.

https://www.youtube.com/watch?v=7rAEg9EOjOA

2017. jún. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
25-ért 3470es i5 kapható, az még ddr3 de 3x körbefutja a procidat, jobban illik egy 1060-hoz.
2017. jún. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!