Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mivel tud többet egy márkás...

Mivel tud többet egy márkás drágább tápegység egy olcsó sokak által nem ajánlott tápnál?

Figyelt kérdés

tényleg ennyire fontos?mert mindenhol ezt olvasom hogy ne vegyünk olcsó tápot.de miért?

most újra aktuális ez számomra, azért is kérdem, mivel tud többet többet egy márkás 2-3x annyiba kerülő táp?

eddig nekem 3 nem ajánlott kategóriás tápom volt egyik 13 a másik 7 év után csendben távozott,nem vitte magával az egész gépet ahogy azt sokan rémtörténetként terjesztik,sőt semmit nem tett tönkre... a harmadik ilyen táp 4 éve van a gépemben gond nélkül.szóval akkor mi az igazság? aki ért hozzá írja meg legyen szíves.köszönöm.


2017. jún. 19. 18:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Az intelligensebb tápok pl. tudnak keresni a gyakorikérdéseken. Te mindenképpen ilyet szerezz be!


https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__..

2017. jún. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

de vicces vagy...

beütöttem a keresőbe nekem több tucat oldalra való kérdést adott ki amit nem fogok végigolvasgatni...neked biztosan van rá időd.

ha az általad linkelt kérdést megtaláltam volna nyilván nem kérdeztem volna.te megválaszoltad azt is,szóval úgy könnyű lehetett visszakeresned a megválaszoltjaid közt...

2017. jún. 19. 18:30
 3/16 anonim ***** válasza:
legalább típust írtál volna le ... a 13 ezer forintos tápod az már tuti hogy ajánlott kategóriás volt!
2017. jún. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Jobb, stabilabb áramot ad, ami kíméli a többi alkatrészt, plusz ő maga se megy tönkre rövid használat után.
2017. jún. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
50%
amúgy azért fontos. Mert a nagyon olcsó vagy no name tápokba kínai gagyi kondikat tesznek amik nem igazán bírják az áram ingadozást ezért könnyen elszállhatnak + védelem sincs bennük . És az sem mind1 hogy milyen gépbe teszed a no name tápot . Mert bele tehetsz pl egy n -base , hkc, lc power tápot egy max 35-65w fogyasztású irodai gépbe amiben még dedikált vga sincs mert ott lehet elmegy akár 3-4-5 évet is . Manapság amúgy a modern tényleg mostani procik és videó kártyákhoz nem szükséges egyáltalán drága táp még akkor sem egy gtx 1080 sli rendszerről van szó sem . Mivel a fogyasztásuk kevés az új gyártás technológiának köszönhetően . Ha valaki 30 ezres tápot vesz 1 gpu -s rendszerhez az csak e peniusz mutogatás , semmi más !Minden 1 gpu -s mai konfighoz elég 20 ezer alatti táp egység .
2017. jún. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Az olcsóbb táok:

* alul vannak méretezve: tehát egy nagyobb - a tápegység névleges terhelését megközelítő - terhelés esetén a gép lefagyhat, nem megfelelő működést eredményezhet

* nem hatékonyak: tehát a felvett teljesítmény egy jelentős része (>20%!) hőként távozik

* nincsenek bennük olyan védelmi mechanizmusok, amelyek egy esetleges hiba esetén megvédhetnék a gépedet


Te lehet hogy szerencsés vagy, mert:

* a tápegységed bár nem képes a ráírt teljesítmény leadására, de a géped teljesítményfelvétele jóval alatta van annak

* stabil nálatok az áramellátás

* egy olyan tápegységmárkát/-szériát választottál, amely nem "annyira" rossz

2017. jún. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

" Ha valaki 30 ezres tápot vesz 1 gpu -s rendszerhez az csak e peniusz mutogatás , semmi más"


Nem feltétlenül. Egyszer vettem felső kategóriás tápot. 10 évvel ezelőtt. Azóta is bírja. Közben a Chieftec jellegű szemétből több is szétégett már más gépekben. És ezt itthon márkának tartják... Van páréves sült FSP tápom is, errefelé azt is sokat dicsérik. Irodai gépben volt szegény, azt se bírta.

2017. jún. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

[link]


12V 1,3Ah


[link]


12V 1,5Ah


Tegyük fel, hogy mindkettő egyforma Ah tud. Szerinted mi a különbség a kettő között?


Pl. ha leejted őket, az egyik nagyobb valószínűséggel törik el, ha leterheled, az egyik hamarabb ég le, illetve lehet bár egyforma ráírva a tulajdonságuk, az egyikkel lehet 5-el több csavart tekersz be továbbá az egyiknél nagyobb élettartamra számíthatsz. Na vajon melyik??

2017. jún. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
én azt hittem fsp meg ilyesmi már ajánlott kategória.akkor mit ajánlotok 10-12ezer körül ha azt sem?
2017. jún. 19. 19:45
 10/16 A kérdező kommentje:
3as te vmit félreértettél.nem 13ezer volt hanem 13évig birta.
2017. jún. 19. 19:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!