Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy angol billentyűzettel...

Egy angol billentyűzettel lehet ékezetes betűket írni?

Figyelt kérdés

Venni akarok egy razer billentyűzetet de csak angol kiosztású létezik akkor én ezzel nem is tudok ékezetes betűket írni?

Ha nem akkor egyáltalán minek árulják itthon ha nem is lehet normálisan írni vele?



2017. jún. 22. 13:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehet vele írni, ha a géped magyar kiosztásúban van, viszont én úgy láttam hogy az í gomb az hiányzik a billentyűzetről. (Mondjuk én semmi pénzért nem vennék razert, inkább keress egy normális magyar kiosztású mechanikus billentyűzetet.)
2017. jún. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem angol (uk) hanem amerikai (us), hosszu í Í csak altgr+j es altgr+i -vel irhato rajta.
2017. jún. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az UK kiosztasun van ugyan ott gomb ahol a magyar í van, tehat azok mar megfelelobbek ilyen szempontbol.
2017. jún. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
tehát az angol billentyűvel is lehet magyar ékezeteset írni mert megvan a gomb csak nincs rajta az adott betű jele
2017. jún. 22. 13:57
 5/9 A kérdező kommentje:

mert itt van ez erre minden oldalon azt írták hogy magyar közben nincsenek rajta a betük

[link]

2017. jún. 22. 13:58
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen, angollal is lehet ékezetes betűket írni, csak a billentyűzeten más a karakterkiosztás (engem nagyon zavarna, de lehet téged nem fog). A felső válaszoló (US, UK) tanácsára hallgass.
2017. jún. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt írják hogy magyar, akkor valószínűleg magyar. Gondolom nem csinálnak minden kiosztásról képet a webshopoknak, ezért kényszerűségből kirakták az angolt.
2017. jún. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A kép nem mérvadó, ha magyarnak írják, akkor magyar lesz a kiosztás. Mellesleg csak a gép beállításától függ, milyen billentyűkiosztást használsz. Nekem kezdettől fogva angol billentyűm van, de használok magyar ékezeteket, viszont programozásnál nagyon kell az angol.

Normál esetben valóban nem lesz í betűd egy angol billencsen, viszont ha a kiosztást "Magyar 101 gombos"-ra állítod, akkor lesz: bal felül a 0 helyett lesz az. Így ugyan a nulla esik ki, de az úgyis ott van a numerikus billentyűkön. (én pl a felső számsort szinte soha nem használom)

2017. jún. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az ANSI kiosztású billentyűzet az US változatként feltüntetett. Azon nincs meg az a billentyű, ami a magyar billentyűzeten az Í lenne. (Illetve elvileg az Ű betű is felkerülne az Enter fölé.)


Az ISO kiosztású billentyűzet az Európa számos országában, köztük Magyarországon is használt kiosztás. UK vagy EU jelzéssel szokták feltüntetni a kiosztást.


[link]


Nekem egy ISO kiosztású, angol nyelvű Corsair Strafe RGB billentyűzetem van. Amennyiben vakon tudsz gépelni, egy pillanatig sem fog gondot okozni, hogy milyen nyelvű matricázás/festés van a billentyűsapkáidon.

2017. jún. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!