Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen olcsó gépet érdemes...

Milyen olcsó gépet érdemes venni idősebb családtagnak, ha főleg böngészés a cél, de az menjen gond nélkül?

Figyelt kérdés

A böngészés általában értendő, vagyis weboldalak meglátogatása, netes videók lejátszása, skype, kb. ezek.


A cél az lenne, hogy olcsón kihozni valamit, de úgy, hogy mindent simán vigyen, tehát a mai multimédiás, scriptekkel teli, HD videós, stb. weben is gördülékenyen, gond nélkül vigyen mindent.


Mi a legolcsóbb konfiguráció, ami erre a célra alkalmas?



2017. jún. 23. 18:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt így nem tudja neked megmondani senki, csak úgy hogy adott rászánt összegből mi a maximum amit ki lehet hozni.
2017. jún. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én fordítva gondoltam, vagyis hogy ha kiderül, hogy ezekhez minimum milyen cpu, mennyi memória, stb. kell, akkor ebből ki lehet számolnbi, hogy mennyibe kerül a minimum konfig, ami ezt tudja.
2017. jún. 23. 18:30
 3/12 anonim ***** válasza:
100 ezerből biztos ki lehet hozni
2017. jún. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

proci: pentium g4560

videókártya:integrált(processzorban, ez amik le vannak írva ahhoz elég)

alaplap: elég egy h110-es is de ezen kell egy BIOS frissítés is(2-3k), vagy ha nem ez akkor a legolcsóbb b250m-es lap(ennél nem kell semmi)

táp:400w-os legyen és MINŐSÉGI, nagyjából 12k-ért veszel egy jót

ház:erre amennyit költeni szeretnél

hdd:500gb, ha veszel ssd-t akkor 32mb-os legyen viszont ha nem veszel akkor 64mb-os legyen

ssd(ajánlott a windowsnak, gyorsabban tölt be):128gb-os legyen, erre ráfér a windows és a skype is és még néhány alkalmazás is

ram:4gb minimum legyen de a 8 az ajánlott(ddr4, a mhz mindgy, legyen a legolcsóbb(kingston, corsair, ezeket tudom ajánlani))

op.rendszer:win10 64bit


ez egy jó config ami a felsoroltakra még több éven át elég lesz

2017. jún. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A gép az majdnem mindegy böngészésre, a lényeg hogy ssd legyen benne! Akkor nem lesz gond még egy P4essel sem!
2017. jún. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ui.: ha van további kérdésed ezzel a témával kapcsolatban akkor azt nyugodtan felteheted az alábbi facebook csoportban: [link]

itt én vagy a többi moderátor pár percen belül tud írni egy erre a célokra megfelelő configot

2017. jún. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Már most is van egy régebbi gépe, amiben valami 2009 körüli pentium van, és azt gondoltam, hogy új cpu kell legalább, de arra nem gondoltam, hogy a HDD helyett mehetne egy SSD, és az lehet, hogy többet dobna a dolgon, mint egy új cpu. Memória 4GB van a régi gépében is.
2017. jún. 23. 19:25
 8/12 anonim ***** válasza:

AIO Bohemian II USB 3.0 - 5k

Fsp 350-60 APN - 10k

Asrock H110M-HDV R3.0 - 16k

G3930 - 12k

1x8gb ddr4 2400 - 18k

J&A 120Gb SSD - 17k


Ez PCX-en 78k, szállítással meg sallangokkal 80k. Sajnos az árak magasan (ram, ssd), ennek kb. 70k lenne a reális ára.

2017. jún. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Derwer ***** válasza:

Én rendes i3 alá nem adnám, mert a későbbiekben kell majd a plusz CPU. Esetleg egy alap i5, mert abban jobb a GPU, ami szintén jól jöhet a böngészéshez is. (Integrált videó codecek) külön dedikált GPU felesleges.

Háttértárbnól én is mindenképp SSDt javaslok.

RAMból 4GB elég, de ha belefér a 8GB akkor kikapcsolhatod a lapozófájlt, ami jól jöhet.


Mindezt ITX méretben is lehet.

2017. jún. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

i3??? Helyette ott a G4560.


Felesleges mindkettő, 5év múlva is az lesz ilyen célra.


Mamám gépében 3Ghz-es HT-s P4 van 3Gb rammal 5400-as laptop hdd-vel és minden gond nélkül...


Ram ami kevés lesz, el lehet lenni 4gb-al is nem mondom de az is 10k és előbb utóbb bővíteni kell, ha belefér, akkor egyből 8gb-ot vennék.

2017. jún. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!