Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Létezhet az, hogy egy laptopba...

Létezhet az, hogy egy laptopban használt i5 6300 HQ processzor egy asztali gépben használt Intel Pentium G4600-as processzorral közel azonos teljesítményű?

Figyelt kérdés
[link]

2017. jún. 24. 17:36
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

ark.intel.com-ról:


i5-6300HQ:

Processor Base Frequency 2.30 GHz

Max Turbo Frequency 3.20 GHz


G4600:

Processor Base Frequency 3.60 GHz


Létezhet, igen. És a vicc az egészben, hogy a HQ-s laptopok 200 ezer Ft környékén kezdődnek, egy GTX 950M-mel.


Na most "ugyanez" asztali PC esetében kb. 150 ezer Ft úgy, hogy 1050 Ti-t rakunk be, ami nem összehasonlítható a GTX 950M-mel.


Nyilván az árban nincs benne semmi más, tehát ezen kívül még kell venni monitort, bill-t, egeret, hangszórót, szóval lehet összességében túlmennénk a laptop árán, de szerintem még mindig jobban jár az ember azzal, hogy egy 24"-es monitoron nézi a dolgokat, nem egy 15.6"-on.


Bár nem volt benne a kérdésben, de szerintem az egyik legnagyobb parasztvakítás a laptopot játékra téma. Mert abból vagy csalódás lesz (miért nem fut max beállításokkal az AAA cím a 150.000 Ft-os gépen), vagy mélyen a zsebbe kell nyúlni, aminek az árából már tényleg egy Paks közeli gépet rak össze az ember.

2017. jún. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes választ. Tanultam a hozzászólásodból.
2017. jún. 24. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!