Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen PC-t rakjak össze 200....

Milyen PC-t rakjak össze 200. 000-250. 000Ft-ból?

Figyelt kérdés
Karácsonykor szeretnék újítani egy PC-t. Magam raknám össze, mert azt hallottam, hogy az előre összerakottak túl vannak árazva. Főként játékra használnám és szeretném több évig használni, utána pedig -ha már kevésbé bírja- darabonként erősíteni. Ebben kérném a hozzáértők segítségét. Tudnátok configokat ajánlani?

2017. jún. 24. 23:17
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha most összeállítunk neked egy konfigot, addigra karácsonyra lehet, hogy teljesen más konfigot ajánlanánk, mivel a hardverek elég gyorsan fejlődnek...


De jelenleg ennyi pénzből Ryzen 5 1600 + gtx 1060 kombóban érdemes gondolkodni, de mondom nem írok le minden alkatrészt, mert valószínűleg már pár hónap múlva se ez lesz az ajánlott vétel... Videokártyailag most se ez, csak nincs más... XD

2017. jún. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést tedd fel újra december elején, mert jelenleg a VGA piac eléggé kifordult magából, köszönhetően a bányász szezonnak. Ha ideális lenne a helyzet, akkor akár egy használt GTX 1070-et is lehetett volna kapni, mert 100.000 Ft-tól indult hardveraprón 1-2 hónapja. Boltból 1060 6GB meg 85 volt, használtan 70.


Én még a bányászat és a Ryzen berobbanása előtt ezt állítottam össze magamnak:


Zalman Z3

Be quiet! Pure Power 10 400W BN272

MSI B250M PRO-VD

Intel Core i5-7500

Crucial 8GB DDR4 2133MHz CL15 CT8G4DFD8213

Gigabyte GTX1060 6GB GDDR5 GV-N1060WF2OC-6GD

Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX

Be quiet! Pure Rock BK009

Asus DRW-24D5MT OEM


Ez így mindennel együtt 245.000 Ft LENNE. Minden a boltból, "0 kilométerrel". GTX 1070-nel ugyanennyi lett volna kb., mert azt már használtan vettem volna.


Szóval ja, december elején tedd fel újra a kérdést, és meglátjuk mi lesz akkor a hardverpiacon.

2017. jún. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

konfigom:

gigabyte z270

8GB ddr4 3000

intel core i5 7400

gigabyte gtx 1070

500W táp

2017. jún. 25. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

#3

gratz a laphoz meg a procihoz, remek páros. És még csak nem is azért röhej, mert ugyanannyiért van 7700 szintet hozó ryzen.

2017. jún. 25. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Karácsony messze van.

Most konkrétan egy hónapra előre nem lehet tervezni a RAM és a VGA piac miatt.

#4.

"Én még a bányászat és a Ryzen berobbanása előtt ezt állítottam össze magamnak"

Szövegértés.

2017. jún. 25. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Félreértettem elsőre, a válaszom második felét vegyük úgy mintha nem írtam volna le.
2017. jún. 25. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

A ryzen-t felejtsük már el kérem. Maga az AMD bevalotta hogy ők sem játékra szánják a ryzent. Mellesleg, már egy G4560 is egy I3-as szinten van. Tehát olcsóbb egy Icore gépet össze rákkkni.


Jelenleg ezzel amúgyis várni kell mert jelenleg a hardver piac eléggé instabil lett videokártya terén.

2017. jún. 25. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7.

"Maga az AMD bevalotta hogy ők sem játékra szánják a ryzent"

A Ryzen 7-re ez mindenképp igaz, de a Ryzen 5-ről volt szó, mert ennyi pénzért nem 1700 és 1700x vagy i7-et kell venni, hanem Ryzen 5 1400/1500x/1600-at.

Simán hozza játékok alatt az i5 szintjét, alacsonyabb CPU kihasználtság mellett, másra pedig jobb. Kétségtelen, hogy a Ryzent éri meg jobban megvenni.


Egyébként megsúgnám, hogy egy Ryzen 1700x 3200 vagy 3600Mhz-es memóriákkal játékok alatt több FPS-t hoz egy 7700K-tól ami 5Ghz-re van OC-zva...

Szóval nem értem miért kéne elfelejteni, ha hozza azt játékok alatt, mint az Intel, csak több a tartalék bennük. Nem inkább az i5-öket kellene elfelejteni? Csak mert jelenlegi helyzet szerint nem igazán van ésszerű érv, hogy valaki i5-öt vegyen.

2017. jún. 25. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az a baj ezzel az örökös AMD vs Intel vitával, hogy kivan sarkosítva teljesen, és pár FPS különbségekre veri a nyálat mind a két tábor, miközben átlag hétköznapi felhasználásra annyira tök mindegy, hogy melyiket veszed. Most nem tök mindegy, hogy a Sniper Elite 4 90 vagy 95 FPS-el fut? Vagy hogy 3 másodperccel gyorsabban másolja az adatot a vinyón az AMD procival, mint az Intellel? A benchmark videók sem tudnak nagy különbséget mutatni, amikor két hasonló procit vagy VGA-t hasonlítanak össze, sok játékban ugyanaz az FPS érték van. Nincs kimagaslóan látványos különbség egyik oldal javára sem. Max 1-2 játék esetében, pl Project Cars és GTA V esetében 20 FPS különbség van az Intel javára, de még mindig nem laggol az AMD procival a közel 100 FPS-sel. :D


Persze akinek fontosak a nagyító alatt talált dolgok és különbségek, az döntsön azok alapján.


Ha most ott lenne előttünk egy Audi A6 meg egy BMW 5, és nem nagyon értenénk hozzá, akkor úgyis a szimpátia fog dönteni, szemre melyik tetszik jobban. Az Audi fan úgyis az Audit fogja venni, mert neki fontos a nagyító alatt talált különbségek, amik amúgy a nagy átlagot, vagy a hétköznapi dolgokat nézve jelentéktelenek. Nem fog lefőni az Intel proci csak azért, mert 20-25%-kal magasabb a kihasználtsága, ugyanúgy jól fog teljesíteni. De mondom, akinek ez egy fontos dolog, számottevő különbség, az vegyen AMD procit nyugodtan. De Latabár Endrének baromira mindegy lesz, hogy hány FPS különbség van, hány másodperc alatt másol/ír dolgokat a vinyón, vagy hogy hány %-os a CPU kihasználtság. Leül, játszik, élvezi, kész.

2017. jún. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A CPU használat azért fontos, mert látszik rajta hogy még van benne kihasználatlan teljesítmény ami később még nagyon jól fog jönni.

Ezért sem szívesen ajánlom a G4560-t, csak arra az esetre ha tényleg nagyon kevés a keret mert most is nyög egy BF1 mellett akkor jövőre meg már édes kevés lesz.

Gondolom az időtállóság is egy szempont, VGA-t könnyen lehet évente cserélni de egy CPU-t lehet alaplappal együtt kell.Fölig hogy a következő generációs Intel már nem fog belemenni egy B250-es alaplapba, és elég durvának ígérkezik a Kaby Lake X is.

Míg ez Ryzen esetén még egy jó ideig garantált.

2017. jún. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!