Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan erősítsem a wifi jelét?

Hogyan erősítsem a wifi jelét?

Figyelt kérdés

Messzebre akarom küldeni a jelet, hogy átmenjen rendesen a födémen is. A UPC-nél voltam, ott azt mondták, hogy egy egyszeri 5000ft os díjért adnak erősebb routert. Ma voltam, ez az ár 8000-re nőtt. Mondom, köszi, ennyit nem ér nekem.

Valami tipp?



2017. jún. 28. 21:44
 1/6 anonim ***** válasza:
23%

100 forintból wifijel-erősítő házilag:

[link]

2017. jún. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Még jó hogy nem fizettél érte. Mekkora mocsokság. Valóban van eltérés a routerke közt, az egyiknél hol átmeg még +1 falon a másiknál már lehet nem. De a wifi az 2,4Ghz es rádió hullám. Így is úgyis megfogja a fal, sehogy nem lehet leküzdeni bizonyos szinttől. 3-4000ft egy wifi repater, azaz ismétlő. Konnektorba bedugod, befogja a wifid jelét majd ő tovább lövi.


Úgy képzeld el mintha ordibálnál, de csak 2 szobával arrébb hallják, ezért beállítasz valakit aki hallja, majd ő tovább ordítja a messzebbi szobákba hogy más is hallja.

2017. jún. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

És az elég jól működik? Úgy értem megéri az árát és nem valami szemfényvesztés?

Csak mert feleslegesen ne költsünk pénzt.

2017. jún. 29. 11:01
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem lehet kicserélni egy teljesen más gyártó routerére? Mert itt 6000ért láttam repeatert, amit tényleg csak be kell dugni a koniba. de honnan tudja, hogy menyil jelet kell erősítenie- mindegyikkel azt csinálja?

Lehet, hogy egy alapból erős router jobb, mint a repeater és olcsóbb.

2017. jún. 29. 11:06
 5/6 anonim ***** válasza:

Szemfényvesztés? :D Ez fizika.


Nem csak be kell dugni be kell konfigurálni, rá kell dugni számítógéppel, rá kell csatlakozni, ki kell választani a te wifidet beírni a kódot, ekkor ő befogja és tovább lövi. Mint ahogy mondtam, mintha pár szobával arrébb beállítasz valakit aki tovább kiabálja amit te kiabálsz neki. Semmi több, teljesen hétköznapi alapvető techológia. Egyébiránt akár milyen routert vehetsz. De mint írtam a wifi sima rádió hullám, és European szabályzott teljesítményű ami maximum 100mW, és az összes gyártó hellyel közzel ezt a szintet hozza. Most lehet egy másik router még képest +1 falat átvinni, de mondom százezreket is fizethetnél ére a 100mW os törvényi korlátozás miatt úgyse fog tovább menni a jel. És egyéb irán a wifi két irányú dolog. A te telefonod is küldi a wifinek az adatokat. Vehetnél egy komplett rádió tornyot is attól még a telefonod pici kis adója nem tudja neki elküldeni a jelet ha túl messze van. Szóval nem így működik.



Amit még lehet tenni, hogy a lehető legmagasabbra rakod a routered.

2017. jún. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Vagy barkácsokhatsz rá egy akkora antennát, amekkorát még nem szégyellsz.
2017. aug. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!