Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Elbírja az alábbi konfiguráció...

DAO kérdése:

Elbírja az alábbi konfigurációt egy Chieftec iarena 600w gpa-600S tápegység vagy kell egy nagyobbat venni? Ha kell, akkor hány Wattos kell?

Figyelt kérdés

MSI B150 GAMING M3

i3-6100

Gigabyte Gtx 950 Xtreme Gaming

Corsair Hydro H80i V2

Seagate 2TB + 1TB

Samsung 250GB 850 EVO

Kingston HyperX Fury Red 8GB DDR4 2133MHz


2017. jún. 29. 14:44
 1/5 anonim ***** válasza:
elbírja. Ennek a gépnek egy minőségi 300 -as táp is bőven elég lenne . A gpa mondjuk nem a legminőségibb darab , inkább irodai gépekbe való . De tekintve a gép nagyon alacsony fogyasztását , semmi kárt nem okoz .
2017. jún. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Takysoft ***** válasza:

Elbírja. És nem is kell alaposabban átnézni a konigurációt, mert felesleges.

Ez a táp bármilyen* konfigurációt elbír.


* = Termszetesen nem egy mainframe-et :D

De A piacon kapható legerősebb 16 magos processzort a piacon kapható legerősebb videokártyával is.



Egy 7700K pl 91 wattot eszik maximum.

Egy GTX 1080 Ti nagyon maximum 280 watt, de akkor meg kell hajtani rendesen.

SSD-k alig esznek, DVD-je ma már senkinek sincs, HDD is elég elhagyagolható.

RGP cuccok se esznek sokat, minden egyébre max 100W-ot tippelek. Monitornak saját áramsorrása van.


Egy ilyen konfigot (amit írtam), már egy jó minőségű (80plus Gold minősítésű) 450 wattos táp elvisz.


Erősebbre csak akkor van szükség, ha esetleg 2 videokártyás rendszert használsz.

De olyat szerintem inkább csak akkor érdemes, ha profi vagy. (photoshop, lightroom, premiere, blender, szóval grafikai, vagy tömörítési munkák... esetleg bitcoin bánya XD)


Megnézheted az AMD, meg az nVidia changelogjait is... játékokban a 2videokártyás felállásokkal csak a baj van.

2017. jún. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Takysoft ***** válasza:

PS: tudom, hogy a 7700K és a 1080 Ti nem a piacon kapható legerősebb konfig természetesen :)

Csak egy általánosan ismert reprezentatív példa volt egy mai erős konfigra, ami akár 4K játékra is teljesen alkalmas.

2017. jún. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én cserélném, az Iarena eléggé gagyi minőséget képvisel, nem a teljesítménnyel van probléma.
2017. jún. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nálam csak megpurcant 1 év után . ugyan ez a model csak 550w.. bár ez már vagy 7 éve volt :D
2017. jún. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!